2016’da ABD’de en çok hangi marka araba çalındı?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hırsızlık vakaları, ABD için tüm zamanların en yükseği olan 1992’den bu yana ciddi bir şekilde azalış gösterirken, araç sahiplerinin hatalarının ise hırsızlıklara davetiye çıkardığı belirtildi.

Ulusal Sigortacı Suçlar Bürosu (The National Insurance Crime Bureau – NICB), Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok çalınan 10 aracın özelliklerini gösteren yıllık “Hot Wheels” (Sıcak Tekerlekler) raporunu yayımladı. Raporda, emniyet tarafından gönderilen araç hırsızlığına ilişkin veriler Ulusal Suç Bilgi Merkezi’nce (National Crime Information Center – NCIC) incelendi ve 2016 yılında en çok çalınan araçlar marka, model ve yılına göre belirlendi.

Claims Journal’in haberine göre, bugün yayımlanan bültende, 2016 yılında en çok çalınan 25 aracın markası ve modeli ortaya çıktı. Buna göre, Honda Accords ve Civics en çok çalınan araç listesini domine ediyor. Akıllı anahtarların ve diğer hırsızlık önleyici teknolojinin kullanıma sunulmasından bu yana, Honda’nın çalınma sayısı hızla düştü.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hırsızlık vakaları, ABD için tüm zamanların en yükseği olan 1992’den bu yana ciddi bir şekilde azalış gösterirken, araç sahiplerinin hatalarının ise hırsızlıklara davetiye çıkardığı belirtildi.

2016 yılında ABD’nin en çok çalınan araçları şunlar:

2016 boyunca en çok çalınan son model araçlar ise şöyle:

12 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar