ODTÜ ve Aktüerler Derneği’nden ortak kongre

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi, 24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde düzenlenecek. Lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabilecekleri poster yarışması ile genç yeteneklerin kongreye katkıları sağlanacak.

İlki 2013 yılında yapılan ve her iki senede bir düzenlenen Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi (USAK), akademisyenleri, sektör çalışanlarını ve kanun yapıcı uzmanları, sigorta ve aktüerya alanındaki en son araştırma konularını ve ihtiyaçlarını değerlendirmek ve tartışmak amacıyla, bir araya getiriyor. USAK, 24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek. Organizasyonunda Uygulamalı Matematik Enstitüsü (ODTÜ) ile Aktüerler Derneği’nin yer aldığı bu Kongre aracılığıyla, kamu otoritesi, akademisyenler ve sektör temsilcileri aynı platformda buluşacak. Bunun yanı sıra, lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabilecekleri poster yarışması ile genç yeteneklerin kongreye katkıları sağlanacak.

Kongrede bildirisi sunum olarak kabul edilen katılımcılar, kongre için özel sayı çıkartmayı kabul eden İstatistik: Journal of the Turkish Statistical Association editörlüğüne başvuru yaptıkları takdirde, Dergi’nin hakemlik sürecinden başarıyla geçmeleri koşuluyla çalışmalarını yayınlama fırsatı elde edecekler.

 

 

17 Aralık 2018

İlgili Haberler

Yazarlar