Dijitalleşme endeksine Aksigorta damga vurdu

Accenture Türkiye’nin Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’na göre Aksigorta Türkiye ve sektör ortalamasının oldukça üzerinde bir skor elde etti. Türkiye ortalamasının %61, sektör ortalamasının %66 olarak belirlendiği araştırma sonuçlarına göre Aksigorta’nın dijitalleşme endeksi %79 oldu.

Aksigorta, Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’nda sektörün ve Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer aldı. Accenture Türkiye’nin, 106 şirket yöneticisiyle bire bir görüşmeler yaparak dijitalleşme yolculuğunda içgörüler sunan araştırmasına göre Aksigorta, Türkiye ve sektör ortalamasının oldukça üzerinde bir skor elde etti.
Şirketlerin dijital kabiliyetlerinin “Dijital Strateji”, “Dijital Hizmetler” ve “Dijital Operasyonel Yetkinlikler” olmak üzere üç boyutta analiz edildiği araştırmada Aksigorta’nın Dijitalleşme Endeksi %79 olarak belirlendi. Türkiye ortalamasının %61, sektör ortalamasının %66 olarak belirlendiği araştırma sonuçlarına göre Aksigorta, 2015 yılına göre de önemli bir yükseliş gösterdi.

TÜRKİYE VE SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDE
Accenture Türkiye’nin Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’nda dikkate alınan üç ana kriterden “Dijital Strateji”de %88 skor elde eden Aksigorta, Türkiye ortalaması olan %73’ün 15 puan üzerinde, sektör ortalaması olan %78’in 10 puan üzerinde skor elde etmiş oldu. “Dijital Hizmetler” kriterinde %72 skor kaydeden Aksigorta, bu kriterde de Türkiye ortalaması olan %52’nin 20 puan, sektör ortalaması olan %59’un 13 puan üzerinde bir performans göstermiş oldu. “Dijital Operasyonel Yetkinlik” kriterinde %86 skora ulaşan Aksigorta, bu kategoride de Türkiye ortalaması olan %69’un 17 puan, sektör ortalaması olan %71’in 15 puan üzerinde bir skor elde etti.
Aksigorta’nın, şimdi ve her zaman sektörün ve Türkiye’nin öncü şirketlerden biri olduğunu dile getiren Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Dijital altyapı çalışmalarımızın sonuçlarını görmek mutluluk verici. Bu sonuçların etkilerini paydaşlarımız yakın dönemde daha da çok hissedecekler. Şu anda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de en önde, en güncel ve en teknolojik uygulamaları paydaşlarımıza anında kullandırmaya devam edeceğiz” dedi.

18 Nisan 2017

İlgili Haberler

Yazarlar