Dijitalleşme endeksine Aksigorta damga vurdu

Accenture Türkiye’nin Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’na göre Aksigorta Türkiye ve sektör ortalamasının oldukça üzerinde bir skor elde etti. Türkiye ortalamasının %61, sektör ortalamasının %66 olarak belirlendiği araştırma sonuçlarına göre Aksigorta’nın dijitalleşme endeksi %79 oldu.

Aksigorta, Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’nda sektörün ve Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer aldı. Accenture Türkiye’nin, 106 şirket yöneticisiyle bire bir görüşmeler yaparak dijitalleşme yolculuğunda içgörüler sunan araştırmasına göre Aksigorta, Türkiye ve sektör ortalamasının oldukça üzerinde bir skor elde etti.
Şirketlerin dijital kabiliyetlerinin “Dijital Strateji”, “Dijital Hizmetler” ve “Dijital Operasyonel Yetkinlikler” olmak üzere üç boyutta analiz edildiği araştırmada Aksigorta’nın Dijitalleşme Endeksi %79 olarak belirlendi. Türkiye ortalamasının %61, sektör ortalamasının %66 olarak belirlendiği araştırma sonuçlarına göre Aksigorta, 2015 yılına göre de önemli bir yükseliş gösterdi.

TÜRKİYE VE SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDE
Accenture Türkiye’nin Türkiye Dijitalleşme Endeksi Araştırması’nda dikkate alınan üç ana kriterden “Dijital Strateji”de %88 skor elde eden Aksigorta, Türkiye ortalaması olan %73’ün 15 puan üzerinde, sektör ortalaması olan %78’in 10 puan üzerinde skor elde etmiş oldu. “Dijital Hizmetler” kriterinde %72 skor kaydeden Aksigorta, bu kriterde de Türkiye ortalaması olan %52’nin 20 puan, sektör ortalaması olan %59’un 13 puan üzerinde bir performans göstermiş oldu. “Dijital Operasyonel Yetkinlik” kriterinde %86 skora ulaşan Aksigorta, bu kategoride de Türkiye ortalaması olan %69’un 17 puan, sektör ortalaması olan %71’in 15 puan üzerinde bir skor elde etti.
Aksigorta’nın, şimdi ve her zaman sektörün ve Türkiye’nin öncü şirketlerden biri olduğunu dile getiren Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Dijital altyapı çalışmalarımızın sonuçlarını görmek mutluluk verici. Bu sonuçların etkilerini paydaşlarımız yakın dönemde daha da çok hissedecekler. Şu anda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de en önde, en güncel ve en teknolojik uygulamaları paydaşlarımıza anında kullandırmaya devam edeceğiz” dedi.

18 Nisan 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar