Acenteler kampında mesleğin önünü açacak öneriler

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) “Gücümüzün Farkındayız Ortak Hareket İçin Hazırız” başlıklı sektör çalıştayı bu yıl Kuşadası’nda düzenlendi. 3 gü süren çalıştay için buluşan acenteler mesleğin geleceğini ve sektördeki sorunları masaya yatırdı.

İlk gün 2 ayrı salonda farklı gruplar oluşturularak başlayan çalıştayda sektörün kritik sorunları ve onlara ilişkin çözüm önerileri ele alındı. Katılımın yüksek olduğu çalıştay “Acentelerin şirketlerden ve kamudan beklentileri”, “trafik dışındaki diğer branşlarda da işlem ücreti uygulanması”, “zorunlu sigortalar ilgili çözüm önerileri”, “sigorta şirketlerinin tüm bölge ve şehirlerde faaliyet yürütmesi gerektiği”, “fesih uygulamasının düzenlenmesi için şirket ve acentenin üzerinde mutabık kalacak çözümler” ile “SAİK çalışma, usul ve esasları ile disiplin cezalarının güncel ihtiyaçlara uygun hale gelmesi için neler yapılmalı” gibi tartışmalarla devam etti.

Sigortacı Gazetesi’nin takip ettiği çalıştayda cumartesi günü Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç ve TSB Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu ile sigorta şirketlerinin genel müdür ve genel müdür yardımcılarının da katıldığı bir toplantı yapıldı. Son gün ise çalıştay sonuç toplantısı ile çözüm önerileri sunuldu. 

 

17 Kasım 2017

İlgili Haberler

Yazarlar