Acentelerin Sesi il delege seçimlerinde lila rengi listeyle yarışacak

Acentelerin Sesi, TOBB SAİK seçimleri öncesi 5 Temmuz'da gerçekleşecek olan İstanbul İl Delegeleri Seçimi'ne adaylık başvurusunda bulunmak için son hazırlıklarını yapıyor.

Acentelerin Sesi tarafından 29 Haziran’da yapılan açıklamada, ekip olarak delege aday adaylığı toplantısı gerçekleştirdikleri, İstanbul il delege başvuru sürecini başlattıkları duyuruldu. Yapılan açıklamada “Sigorta acenteliği bir meslektir,mesleğimiz yaşayacak,sigorta acenteleri kazanacak” dendi. Öte yandan Tekli Sigorta Acenteleri Derneği (Teksader) de, 4 üyesi ile Acentelerin Sesi TOBB Sigorta Acenteleri İl Delege Aday Listesinde yer alarak Acentelerin Sesi’ni destekleme kararı aldı.

Seçimlerle ilgili açıklama yapan Levent Korkut da şunları söyledi: 2007 tarihinden buyana 8 yıl başkan yardımcısı, 4 yıldır başkan olarak görevde bulunduğu süreçte biz acentelerin geldiği durum ortada iken, aynı kişiyi destekleyen platforma dahil derneklerin halen aynı kişiyi desteklemesini anlamak mümkün değildir. Acenteletin Sesi gurubu olarak lila rengi listemizle mesleğimiz adına desteğinizi rica ediyorum.

Acentelerin Sesi’nden yapılan açıklama söyle:

Değerli meslektaşlarımız,

Yaklaşık 3 aydır iftar, sahur, kahvaltı ve benzeri organizasyonlarla ulaşabildiğimiz tüm meslektaşlarımız ile bir araya gelerek mesleğimizin sesi olacak Acentelerin Sesi ekibi ile il delege aday adaylığı başvurularımıza start verdik. Nihai olarak Acentelerin Sesi ekibi, delege aday adaylığı toplantısını gerçekleştirdi. Listenin şekillendirilmesinde katkı sağlayan meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, ilkelerimizden ödün vermeden meslek için gönül koyduğumuz bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. “Sigorta acenteliği bir meslektir,mesleğimiz yaşayacak,sigorta acenteleri kazanacak”

Saygılarımızla,

Acentelerin Sesi Ekibi

Acentelerin Sesi’nin 50 kişilik tam listesi için tıklayın

TOBB SAİK Başkanı seçilmesine giden süreç nasıl?

Her il acente sayısı nispetinde il delegelerini belirleyecek, sonrasında yaklaşık 300 delege bir araya gelerek 40 kişilik TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi’ni seçecek. Seçilen Sektör Meclisi üyeleri ise kendi aralarından yedi kişiyi Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) temsilcisi olarak seçecek. TOBB’un da kendi temsilcisi olarak iki kişi atamasıyla dokuz kişilik SAİK oluşmuş olacak. Bu dokuz kişi de kendi aralarından bir başkan seçecek.

3 Temmuz 2018

İlgili Haberler

Yazarlar