Aegon, 2018 genel acente toplantısı yapıldı

Aegon Emeklilik ve Hayat, 2018 Acente Toplantısı’nı 5 Ocak’ta Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirdi.

Türkiye genelinden 350’yi aşkın katılımcı ile gerçekleştirilen toplantıda, Aegon’un 2017 yılı değerlendirmesi yapıldı, 2018 hedefleri paylaşıldı. 2017 yılında gerçekleştirilen hedefler doğrultusunda en başarılı acentelere, Aegon Türkiye yönetimi tarafından ödülleri verildi.

Toplantının serbest kürsü kısmında ise, acentelerin tüm soru ve sorunları ayrıntılı bir şekilde cevaplandı. Ayrıca yıl içinde gerçekleştirilen çeyrek toplantılarında görüşülen konuların, bitirilen ve çalışmaları süren projelerin ilgili durum raporları paylaşıldı.

Toplantının ardından Aegon Türkiye acenteleri, Hilton Bomonti balo salonunda Burcu Güneş’in sahne aldığı gala yemeği ile yoğun iş temposundan kurtulup, beraber eğlenme fırsatı buldu.

10 Ocak 2018

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar