Oğul Doğa Gökşin

“Allianz, Abu Dabi Ulusal Sigorta’nın %24’ünü satın alabilir”

Devlet destekli Abu Dabi Yatırım Meclisi, Abu Dabi Ulusal Sigorta Şirketi'ndeki (ADNIC) yaklaşık %24 hissesinin satışını tartışıyor. Kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Allianz, satın alma konusunda istekli şirketler arasında en yüksek ilgiye sahip şirket.

Anlaşmanın sağlanması halinde Allianz’ın gelişmekte olan piyasalardaki varlığını daha da artıracağını ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) daha güçlü bir konuma geleceği yorumu yapıldı. Insurance Journal’da yer alan habere göre, kaynaklardan birisi de Abu Dabi Yatırım Meclisi anlaşma için bir danışman kiralayabileceğini belirtti.

Zurich Insurance Group, araştırmanın ardından yatırımın büyüme potansiyeli taşımadığı sonucuna varıp 2016 yılında BAE’deki sigorta sektöründen çıkmaya karar vermişti.

 

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar