Oğul Doğa Gökşin

Allianz Group sürdürülebilirlikte tüm sigortacıların önünde

Allianz Group, sürdürülebilirlik stratejisi ve performansı temel alınarak hesaplanan 2017 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (DJSI) göre diğer tüm sigorta şirketlerinden daha iyi olduğu ortaya çıktı.

Önde gelen sürdürülebilirlik odaklı şirketleri takip eden ilk global endeks olan DJSI, RobecoSAM’in çevresel, sosyal ve yönetimsel faktörlerin finansal analizine dayanıyor. Allianz, kendi fonlarını ve sürdürülebilir odaklı yatırım ürünlerini yönetmek için buna benzer endekslerden aldığı sürdürülebilirlik derecelerini kullanıyor.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Allianz SE CEO’su Oliver Bäte, “Bu sonuçtan son derece gurur duyuyoruz. Çevre, sosyal ve yönetişim alanındaki faktörleri işimize erken entegre etmeye başladık ve sürekli iyileştik. Önümüzdeki yıllarda için de iddialı hedefler belirledik”dedi.

 

11 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar