Oğul Doğa Gökşin

Allianz Group sürdürülebilirlikte tüm sigortacıların önünde

Allianz Group, sürdürülebilirlik stratejisi ve performansı temel alınarak hesaplanan 2017 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (DJSI) göre diğer tüm sigorta şirketlerinden daha iyi olduğu ortaya çıktı.

Önde gelen sürdürülebilirlik odaklı şirketleri takip eden ilk global endeks olan DJSI, RobecoSAM’in çevresel, sosyal ve yönetimsel faktörlerin finansal analizine dayanıyor. Allianz, kendi fonlarını ve sürdürülebilir odaklı yatırım ürünlerini yönetmek için buna benzer endekslerden aldığı sürdürülebilirlik derecelerini kullanıyor.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, Allianz SE CEO’su Oliver Bäte, “Bu sonuçtan son derece gurur duyuyoruz. Çevre, sosyal ve yönetişim alanındaki faktörleri işimize erken entegre etmeye başladık ve sürekli iyileştik. Önümüzdeki yıllarda için de iddialı hedefler belirledik”dedi.

 

11 Eylül 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar