Allianz Türkiye’nin lider koltuğunda 2019’da devir teslim

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapan Aylin Somersan Coqui, 2019 ile birlikte Allianz Grubu İnsan Kaynakları Başkanı (Chief Global HR Officer) olacak. Ondan boşalan Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevine Allianz Türkiye Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapan Tolga Gürkan getirilecek.

Almanya merkezli uluslararası Allianz’ın, global ve Türkiye operasyonlarının liderliklerinde 1 Ocak 2019 itibarıyla önemli değişiklikler yaşanacak. 2016 yılının Ocak ayından bu yana Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapan Aylin Somersan Coqui, 1 Ocak 2019 itibarıyla Allianz Grubu İnsan Kaynakları Başkanı (Chief Global HR Officer) olacak. Aylin Somersan Coqui’den boşalan Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı (CEO) görevine Hazine ve Maliye Bakanlığı onaylarının ardından, Allianz Türkiye Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapan Tolga Gürkan getirilecek. 2010 yılından bu yana Allianz Sigorta Genel Müdürü olarak yer alan Arif Aytekin ise 1 Ocak 2019 itibarıyla Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenecek.

Arif Aytekin mevcuttaki Allianz Sigorta Genel Müdürlüğü, Taylan Türkölmez ise Allianz Yaşam ve Emeklilik ile Allianz Hayat ve Emekllik Genel Müdürlüğü görevlerine devam edecek.

9 Ekim 2018

İlgili Haberler

Yazarlar