Oğul Doğa Gökşin

Allianz Worldwide’da “Brexit” ataması

Allianz Worldwide Partners UK, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması da dahil olmak üzere benzeri konuları ele alan hukuk ve uyum departmanının sorumlusu olarak Neil Travell'i atadı.

Sigorta piyasası hakkında kapsamlı bilgi birikiminin yanı sıra hukuk ve uyum departmanında on yılı aşkın uzmanlığa sahip olan Neil Travell, Allianz Worldwide Partners’a katılmadan önce başka bir Allianz Group firması olan Euler Hermes UK’da hukuk ve uyum yöneticisi olarak görev yapmıştı.  Insurance Business Mag’in haberine göre, Katar Finans Merkezi Kurumu için de şirket kayıt ofisi yöneticisi ve üst düzey hukuk müşaviri gibi kilit bir rolde yedi yıldan uzun bir süre çalışmıştı.

Travell, “Kısa vadede, Brexit gibi zorluklarla mücadele edeceğim. Brexit özellikle zorlayıcı. İngiltere’de şu an faaliyet gösteren Fransız sigortacı AWP’nin tek aracısıyız” dedi. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Travell “Brexit sonrası ne olacağını bilmiyoruz. Bir çözüm bulmak zorundayız. Mevcut seçenekleri inceliyoruz” diye konuştu.

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar