Oğul Doğa Gökşin

Allianz Worldwide’da “Brexit” ataması

Allianz Worldwide Partners UK, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması da dahil olmak üzere benzeri konuları ele alan hukuk ve uyum departmanının sorumlusu olarak Neil Travell'i atadı.

Sigorta piyasası hakkında kapsamlı bilgi birikiminin yanı sıra hukuk ve uyum departmanında on yılı aşkın uzmanlığa sahip olan Neil Travell, Allianz Worldwide Partners’a katılmadan önce başka bir Allianz Group firması olan Euler Hermes UK’da hukuk ve uyum yöneticisi olarak görev yapmıştı.  Insurance Business Mag’in haberine göre, Katar Finans Merkezi Kurumu için de şirket kayıt ofisi yöneticisi ve üst düzey hukuk müşaviri gibi kilit bir rolde yedi yıldan uzun bir süre çalışmıştı.

Travell, “Kısa vadede, Brexit gibi zorluklarla mücadele edeceğim. Brexit özellikle zorlayıcı. İngiltere’de şu an faaliyet gösteren Fransız sigortacı AWP’nin tek aracısıyız” dedi. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Travell “Brexit sonrası ne olacağını bilmiyoruz. Bir çözüm bulmak zorundayız. Mevcut seçenekleri inceliyoruz” diye konuştu.

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar