Oğul Doğa Gökşin

Allianz Worldwide’da “Brexit” ataması

Allianz Worldwide Partners UK, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması da dahil olmak üzere benzeri konuları ele alan hukuk ve uyum departmanının sorumlusu olarak Neil Travell'i atadı.

Sigorta piyasası hakkında kapsamlı bilgi birikiminin yanı sıra hukuk ve uyum departmanında on yılı aşkın uzmanlığa sahip olan Neil Travell, Allianz Worldwide Partners’a katılmadan önce başka bir Allianz Group firması olan Euler Hermes UK’da hukuk ve uyum yöneticisi olarak görev yapmıştı.  Insurance Business Mag’in haberine göre, Katar Finans Merkezi Kurumu için de şirket kayıt ofisi yöneticisi ve üst düzey hukuk müşaviri gibi kilit bir rolde yedi yıldan uzun bir süre çalışmıştı.

Travell, “Kısa vadede, Brexit gibi zorluklarla mücadele edeceğim. Brexit özellikle zorlayıcı. İngiltere’de şu an faaliyet gösteren Fransız sigortacı AWP’nin tek aracısıyız” dedi. Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Travell “Brexit sonrası ne olacağını bilmiyoruz. Bir çözüm bulmak zorundayız. Mevcut seçenekleri inceliyoruz” diye konuştu.

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

Yazarlar