Araştırma Bağış Programları’na başvuru süreci başladı

Fundacion MAPFRE’nin, araştırma projelerine maddi destek sağlamak için düzenlediği bağış programlarının 2018 başvuruları kabul edilmeye başlandı. Vakıf bu yıl; sağlık teşvik, sigortacılık, sosyal güvenlik araştırmalarını destekleyen “Ignacio Hernando de Larramendi Araştırma Bağış Programı” kapsamında toplam 315 bin Euro katkı sağlayacak. Yaşlılarla ilgili bilimsel araştırmaları destekleyen “Primitivo de Vega Araştırma Bağış Programı” kapsamında ise değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan projeye 15 bin Euro’ya kadar destek verilecek.

Kurulduğu 1975 yılından bu yana, toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten Fundacion MAPFRE, akademik veya profesyonel alanda çalışmalar yapan araştırmacılara yönelik desteklerini de sürdürüyor. Bu amaçla bağış programları düzenleyen Vakıf, 2018 başvurularını kabul etmeye başladı.

Sağlık teşvik, sigorta ve sosyal güvenlik alanında toplam 315 bin Euro destek

Fundacion MAPFRE’nin ilk başkanı onuruna düzenlenen, “Ignacio H. de Larramendi Araştırma Bağış Programı”nda, sağlık teşvik ile sigortacılık ve sosyal güvenlik alanında gerçekleştirilen projelere maddi destek sağlanıyor. Sağlık Teşvik Alanı’nda, “Alışkanlık Değişikliği Stratejileri: Obezitenin önlenmesi ve fiziksel aktivitenin geliştirilmesi”, “Hasta Eğitimi”, “Fiziksel Yaralanma Değerlendirmesi”, “Sağlık yönetimi: Klinik kalite ve güvenlik” konularında çalışma gerçekleştiren araştırmacılara, 48 bin Euro’ya kadar destek veriliyor. “21. Yüzyılın Zorlukları: Sigorta ve Sosyal Koruma” konularına odaklanan araştırmaların kabul edildiği Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Alanı’nda ise 15 bin Euro’ya kadar katkı sunuluyor. Araştırmacılara toplamda 315 bin Euro maddi destek sağlanan programın son başvuru tarihi, 15 Ekim 2018.

Yaşlılarla ilgili projeye 15 bin Euro bağış

Yaşlılarla ilgili bilimsel araştırmaların desteklendiği “Primitivo de Vega Araştırma Bağış Programı”nda ise değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan projelere 15 bin Euro’ya kadar maddi destek sağlanıyor. Yaşlı bakımına yönelik bilinçlendirme ve bilgilendirme amacı taşıyan ve yaşlıların sağlıklı, güvenli ve katılımcı yaşam tarzlarını teşvik eden programlar, toplumsal sorunlarla ilgili çalışmaların yanı sıra yaşlı bireylerin bağımsız bir şekilde bakımını destekleyen teknolojik yenilikler konularında akademik ya da profesyonel alanda projeler yürüten araştırmacılar, 19 Ekim 2018 tarihine kadar programa başvurabiliyor.
Fundacion MAPFRE’nin bağış programlarına yönelik tüm detaylar, www.fundacionmapfre.org adresinde yer alıyor.

10 Temmuz 2018

İlgili Haberler

Yazarlar