Oğul Doğa Gökşin

AvivaSA’dan otomatik BES ile ilgili yeni internet sitesi

AvivaSA, sektöre katkı sunmaya devam ediyor. Firma, BES’te otomatik katılım konusunda doğru, güvenilir ve hızlı bilgi sunmak amacıyla www.otomatikkatilim.com web sitesini hayata geçirdi.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründeki önemli şirketlerden biri olan AvivaSA, yılbaşında uygulamaya konan ve SPK’nın 5 Eylül tarihli verilerine göre, 3 milyon 317 bin katılımcı sayısına ve 1 milyar 31 milyon lira fon büyüklüğüne ulaşan otomatik katılım hakkında, önemli bir bilgi kaynağı sunuyor.

Firma, Otomatik Katılım konusunda, güvenilir, tarafsız ve hızlı bilgi mecrası olması amacıyla, kurumsal sitesinden bağımsız, www.otomatikkatilim.com adresli bir web sitesi hayata geçirdi.

Otomatik BES, %57’lik cayma oranıyla bu yılı kapattı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, tasarruf bilincinin artması için, bireylerin ve şirketlerin bireysel emeklilik sistemi ve otomatik katılım ile ilgili doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilendirilmesi ihtiyacından yola çıktıklarını vurgulayarak:

“Özellikle Otomatik Katılım konusunda, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının hayati önem taşıdığını, her zaman ve her platformda vurguladık. Sistemle ilgili araştırma yapan kişiler, sistemin işleyişine, avantajlarına ve dikkat edilmesi gereken noktalara dair gerekli tüm bilgilere kolay bir şekilde www.otomatikkatilim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.” dedi.

www.otomatikkatilim.com, mobil uyumluluk ve yalın bir ara yüze sahip olmanın yanı sıra; “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünün işlevselliği ile de dikkati çekiyor.

11 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar