Oğul Doğa Gökşin

AvivaSA’dan otomatik BES ile ilgili yeni internet sitesi

AvivaSA, sektöre katkı sunmaya devam ediyor. Firma, BES’te otomatik katılım konusunda doğru, güvenilir ve hızlı bilgi sunmak amacıyla www.otomatikkatilim.com web sitesini hayata geçirdi.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründeki önemli şirketlerden biri olan AvivaSA, yılbaşında uygulamaya konan ve SPK’nın 5 Eylül tarihli verilerine göre, 3 milyon 317 bin katılımcı sayısına ve 1 milyar 31 milyon lira fon büyüklüğüne ulaşan otomatik katılım hakkında, önemli bir bilgi kaynağı sunuyor.

Firma, Otomatik Katılım konusunda, güvenilir, tarafsız ve hızlı bilgi mecrası olması amacıyla, kurumsal sitesinden bağımsız, www.otomatikkatilim.com adresli bir web sitesi hayata geçirdi.

Otomatik BES, %57’lik cayma oranıyla bu yılı kapattı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, tasarruf bilincinin artması için, bireylerin ve şirketlerin bireysel emeklilik sistemi ve otomatik katılım ile ilgili doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilendirilmesi ihtiyacından yola çıktıklarını vurgulayarak:

“Özellikle Otomatik Katılım konusunda, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının hayati önem taşıdığını, her zaman ve her platformda vurguladık. Sistemle ilgili araştırma yapan kişiler, sistemin işleyişine, avantajlarına ve dikkat edilmesi gereken noktalara dair gerekli tüm bilgilere kolay bir şekilde www.otomatikkatilim.com adresinden kolayca ulaşabilecekler.” dedi.

www.otomatikkatilim.com, mobil uyumluluk ve yalın bir ara yüze sahip olmanın yanı sıra; “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünün işlevselliği ile de dikkati çekiyor.

11 Eylül 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar