“BES Yıldızı” acenteler İğneada’da buluştu

AXA BES Yıldızları Kulübü toplantısının dördüncüsü doğa cenneti İğneada’da gerçekleşti. İğneada Resort Hotel’de düzenlenen buluşma, AXA SİGORTA CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Guillaume Lejeune’ün açılış konuşması ile başladı. Toplantı, AXA SİGORTA Başkan ve İcra Kurulu Üyeleri Olgun Küntay ve Özer Şimşek’in BES’teki gelişmelerle ilgili sunumlarıyla devam etti.

AXA HAYAT VE EMEKLİLİK’in gerçekleştirdiği BES Yıldızları Kulübü toplantısı 17-18 Nisan tarihlerinde İğneada’daki İğneada Resort Hotel’de yapıldı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen toplantının ilk gününde acenteler otele varışlarının ardından Palivor Çifliği’nde keyifli bir barbekü yemeğinde bir araya geldiler. Daha sonra İğneada Longoz (Su Basar) ormanlarında acenteler profesyonel rehberlerle oldukça keyifli bir trekking aktivitesi gerçekleştirip iş streslerinden arınırken İğneada’nın muhteşem doğasını keşfe çıktılar. Longoz ormanlarında yürüyüş sonrasında, Limanköy köyünde kahve molası verip Fransız fenerini ziyaret ettiler. Doğa ile iç içe geçen günün akşamında acenteler oteldeki gala yemeğinde, canlı müzik eşliğinde hoşça vakit geçirip başarılarını kutladılar.
Toplantının ikinci gününde AXA SİGORTA CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Guillaume Lejeune, BES’in geçtiğimiz yıllar içerisinde devlet katkısı ile birlikte önemli bir gelişme kaydettiğini belirtti. Devlet katkısının devamı veya ikinci adımı olarak görebileceğimiz otomatik katılım uygulaması ile de gelişime devam edeceğini söyledi. Otomatik katılıma başlanıldığından beri AXA HAYAT VE EMEKLİLİK’in pazar payının %2,7’si gibi bir kısmını elde etmiş durumda olduğunu ve otomatik katılımın AXA için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. Lejeune, BES sistemi içinde yaklaşık 7 milyon kadar bir katılımcı olduğunu ve 2017’de BES pazarının daha da güçleneceğine inandığını belirtti. BES’e önem ve öncelik vererek gelir kaynaklarını ve porföylerini çeşitlendirmenin akıllıca bir davranış olduğunu söyleyen Lejeune, dengeli bir portföye sahip olmanın acenteler için avantaj olduğunun altını çizdi ve acentelerine işbirlikleri için teşekkür etti.
AXA SİGORTA Başkan ve İcra Kurulu Üyesi (Hayat ve Emeklilik) Olgun Küntay, sektörü ve AXA’yı fon büyüklüğü, katılımcı ve sözleşme sayısı, katkı payı, teknik kârlılık açısından değerlendirirken yılsonu beklentilerinden bahsetti. Küntay, emeklilik sisteminde son dönemde yaşanan değişiklikleri, otomatik katılım sistemi ile ilgili gelişmeleri, beklenen değişiklikler ile emeklilik fonlarında getirileri ve sektör analizi bilgilerini BES Yıldızı acentelerle paylaştı.
Olgun Küntay’ın sunumunun ardından, AXA SİGORTA Satış ve Pazarlamadan sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek “BES Yıldızları ve Beklentiler” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Şimşek, sunumunda AXA için BES acentelerinin gelişime açık, müşteri bağlılığı sağlayan, müşterinin ihtiyacını sağlayan, kendine ve işine yatırım yapan, sosyal sorumluluk sahibi ve danışman konumda stratejik partnerler olduğuna değindi. Şimşek, AXA’nın BES acentelerinden beklentilerine dikkat çekerken BES Yıldızı acentelerin paylarının ve performanslarının öneminin altını çizdi.
Toplantıya konuşmacı olarak katılan Yrd. Doç. Dr. Ozanser Uğurlu “İyi Hissetmeyi Seç” konulu ilgi çekici ve interaktif bir sunum gerçekleştirirken acentelere hayata bakış açısı ve kendini iyi hissetme konusunda önemli mesajlar verdi. Toplantının sonunda, BES Yıldızı acenteler için yaptırılan plaketler, şirket Üst Yönetimi tarafından BES Yıldızı acentelere sunuldu ve acentelerin başarıları hatıra fotoğraflarıyla kutlandı.

7 Mayıs 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar