Axa Sigorta’ya “En İyi Aplikasyon” ödülü

Axa Sigorta, 12. Felis Ödülleri’nin “İyi Yaşam” kategorisinde Axa Sağlığım mobil uygulamasıyla “En İyi Aplikasyon” ödülüne layık görüldü.

Dijital alanda gerçekleştirdiği ilkler ve yenilikçi çözümleriyle sigorta sektörüne öncülük eden Axa Sigorta, “Axa Sağlığım” mobil uygulaması ile MediaCat tarafından bu yıl 12’inci kez düzenlenen Felis Ödülleri’nin “Sağlık İletişimi” bölümünde “İyi Yaşam” kategorisinde “En İyi Aplikasyon” ödülüne layık görüldü.  Dünyanın en önemli iletişim yarışmalarından Cannes Lions’un kriterleri esas alınarak en etkili ve yaratıcı pazarlama projelerinin ödüllendirildiği yarışmada Axa Sigorta, sağlık iletişimi kategorisinde kısa listeye kalmayı başaran tek sigorta şirketi olmuştu. 

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜMÜZÜN EN ÖNEMLİ PARÇALARINDAN BİRİ MOBİL“

Mobilin Axa’nın dijital dönüşüm süreçlerinin önemli bir parçası haline geldiğini ifade eden Axa Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek, “Müşterilerimiz artık mobil cihazlarıyla duygusal bir bağ kuruyorlar. Bu sebeple uygulamalarla da bu bağı kurmayı bekliyorlar. Biz de Axa Sigorta olarak özellikle müşteri deneyimi alanında bu dijital dönüşüme öncülük ediyoruz” dedi.

Bu yaklaşımlarının en güncel örneklerinden olan Axa Sağlığım ile müşterilerine sigorta ile ilgili diledikleri her konuda her an yardım edebildiklerini ve onlar için güvenebilecekleri dijital bir ‘arkadaş’ olmayı hedeflediklerini dile getiren Şimşek, şöyle devam etti:

“Onlara günlük hayatlarının akışını uygun çözümlere en hızlı ve en kolay şekilde ulaşabilecekleri bir mobil uygulama hazırladık. Bugüne kadar 70.000’i aşkın kullanıcı tarafından indirilen uygulamamız Ayşe Tolga ile hazırladığımız farklı içeriklerin de katkısıyla oldukça aktif bir şekilde kullanılıyor”

AXA SAĞLIĞIM HAKKINDA

Axa Sağlığım mobil uygulaması Axa Sigortalıların sigorta ve sağlık işlemlerini zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde gerçekleştirmesine imkan tanıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda kişiselleştirilebilen uygulama anlaşmalı kurumlardan randevu almanın yanı sıra çocuklarının aşı takvimini takibini yapabiliyor ve sağlık danışmanlığı hizmeti alabiliyorlar. Ayrıca uygulama Axa Sigortalıların sigorta poliçeleri ile kalan teminatlarını da kolay ve hızlı bir şekilde kontrol etmelerini, fatura görüntüsü yükleyerek sağlık harcaması beyanı yapabilmelerini ve nöbetçi eczaneleri harita üzerinde görüntüleyebilmelerini sağlıyor. Uygulama aynı zamanda ünlü oyuncu ve aromaterapist Ayşe Tolga tarafından hazırlanan sağlıklı yaşam, aile, diyet, psikoloji ve spor gibi farklı başlıklarda zengin içerikler de sunuyor.

14 Kasım 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar