“Axa ve AIG’nin satın almaları son değil, konsolidasyon hızlanacak”

Uzmanlar hayat dışı branşlarda faaliyet gösteren sigorta şirketleri arasında konsolidasyonun hızlanacağını savundu. Uzmanların görüşünü aktaran uluslararası yatırım şirketi Morgan Stanley'ye göre, ABD ile Avrupa ve Japonya'dan dev şirketler, Bermuda merkezli reasürans şirketlerini ya da uzman sigortacıları satın alabilir. Son olarak AIG, Validus'u; Axa da XL Group'u satın almıştı.

Uluslararası yatırım şirketi Morgan Stanley, 2018’de gerçekleşebilecek satın alma ve birleşme kararlarıyla ilgili olarak analistlerin görüşlerini paylaştı. Sigorta ve Finansal Analistler Derneği’nin (AIFA) konferansında mevcut yatırım atmosferini anlatan analistlere göre, ABD’deki vergi reformu anlaşmalar için keskin bir belirleyici oldu. Buna ek olarak, 1 Ocak reasürans yenilemeleri bazı şirketleri uzun vadeli stratejilerini tekrar gözden geçirmeye itti. Yatırımcılar satın almalar için daha fazla pazarlık beklentisi içinde.

Intelligent Insurer’ın haberine göre, analistler “Yüksek olasılıkla alıcılar, ABD’li dev sigorta şirketleri ile Avrupa ve Japonya merkezli uluslararası sigorta şirketleri olacak. Potansiyel hedefleri arasında Bermudalı reasürans şirketleri var” yorumunda bulundu.

İlgili haber

AXA, 15.3 milyar dolara XL Group’u satın aldı

 

9 Mart 2018

İlgili Haberler

Yazarlar