Burnu kırılan bisikletçiden belediyeye 566 bin dolarlık tazminat davası

ABD'nin Oregon eyaletinde düzenlenen Dünya Çıplak Bisiklet Günü'nde yarıştıktan sonra eve dönerken kaza geçiren bisikletçi 566 bin dolarlık dava açtı. Kaza sebebiyle bisikletçinin burnu, kolu ve iki parmağı kırıldı.

Charles Ziemer adlı bisikletçi Oregon’da da düzenlenen Dünya Çıplak Bisiklet Günü’ndeki bisiklet yarışmasına katıldı. Temiz hava için ABD’nin birçok eyaletinde düzenlenen etkinlik sonrası koruyucu kıyafetlerini giyen Ziemmer arabasına doğru yola koyuldu. Yoldaki beton yükseltilere çarpıp kaza yapan Ziemmer’in burnu, kolu ve iki parmağı kırıldı.

Bunun üzerine bisikletçi şehir yönetimine 566 bin dolarlık dava açtı. Davada, kazayı yapan bisikleçinin Dünya Çıplak Bisiklet Günü’nde yarıştıktan sonra arabasına dönerken koruyucu kıyafetlerini giydiği vurgulandı. Ayrıca bisikletçinin çarptığı beton yükseltilerin üzerine reflektör ya da uyarı ışıklarının konulmaması da tazminat talebinin gerekçeleri arasında yer aldı.

Insurance Journal’da yer alan habere göre, kazaya sebebiyet vermekle suçlanan belediye yönetiminin konuyla ilgili yorum yapmadığı belirtilirken 566 bin dolarlık tazminatın 66 bin doları tedavi masrafı için, 500 bin doları da bisikletçinin çektiği acı sebebiyle istendiği aktarıldı.

7 Şubat 2018

İlgili Haberler

Yazarlar