Cenk Torgalöz, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı

Vakıf Emeklilik’te Genel Müdür Yardımcılığı görevine Cenk Torgalöz atandı.

Vakıf Emeklilik’te Bilgi Teknolojileri, Teknik Operasyon ve Proje Yönetim Ofisi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Cenk Torgalöz getirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Cenk Torgalöz, çalışma hayatına 1995 yılında Vakıf Leasing’de Pazarlama Analisti olarak başladı. Torgalöz, daha sonra sırasıyla Vakıf Leasing’de Ege Bölge Müdür Yardımcısı ve Finansman Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2001 yılında Vakıf Emeklilik’te Kurumsal Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Torgalöz sırasıyla; Tahsilat Müdürü, Ege Bölge Müdürü, Pazarlama Bölüm Müdürü ve Operasyon Bölüm Müdürü görevlerini üstlendi. Cenk Torgalöz, 31 Ağustos 2016 tarihinden bu yana vekaleten yürüttüğü Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcılığı görevine 10 Şubat 2017 tarihi itibarıyla asaleten atandı.

21 Nisan 2017

İlgili Haberler

2018’de risklerin arttığı kritik bir döneme giriliyor; çevresel tehditler ilk sırada

2018 Küresel Riskler Raporu’na (The Global Risks Report 2018) göre, 2018’de risklerin organik ve birbiriyle bağlantılı doğası; toplumların, ekonomilerin ve uluslararası ilişkilerin temel oluşturduğu sistemi tehdit ediyor. Rapora göre pozitif ekonomik görünümün liderlere; toplumları, ekonomileri, uluslararası ilişkileri ve çevreyi etkileyen sistemik zaaflarının üstesinden gelme fırsatı tanıyor. Çevreyle ilişkili riskler, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Küresel Risk Algı Anketi’nde öne çıkıyor; bu yıl yaşanacak risk eğilimleri hakkında sorduğumuz sorulara aldığımız yanıtların %59’u artan risklere işaret ediyor.

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

Yazarlar