Cristiano Ronaldo’ya 5 milyon Euro’luk sigorta

İtalyan futbol takımı Juventus, Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid'ten 117 milyon Euro bonservis ücretiyle transfer ettiği Cristiano Ronaldo için 5 milyon Euro'luk sigorta yaptırdı.

Yılın transferinde bilanço belli oldu. Juventus, 2009 yılında 94 milyon Euro bonservis bedeliyle Manchester United’tan Real Madrid’e transfer olan Cristiano Ronaldo için kasasından 117 milyon Euro çıkardı. Siyah-Beyazlı ekip, İspanyol temsilcisine 100 milyon Euro öderken Cristiano Ronaldo’nun menajeri Jorge Mendes’e ise 12 milyon Euro verdi.

Habertürk‘te yer alan habere göre, FIFA dayanışma kuruluşları ise bu transferden 5 milyon Euro gelir elde etti. Portekizli oyuncunun Juventus’a 4 yıllık maliyeti ise 340 milyon Euro. Cristiano Ronaldo’ya yıllık 30 milyon Euro ödeme yapacak olan İtalyan devinin kasasından yılda vergilerle birlikte 56 milyon Euro çıkacak.

2018-2019 yılındaki maaş bütçesinin yüzde 21’ini Cristiano Ronaldo’ya ayıran son 7 yılın şampiyonu Juventus, 33 yaşındaki oyuncu için kaza, yaşam , sakatlık ve ölüm sigortası yaptıracak. Siyah-Beyazlı kulüp, sigorta bedeli olarak farklı firmalara toplam 5 milyon Euro ödeyecek. Juventus, Ronaldo transferi sonrası sadece forma satışlarından 24 saat içerisinde 8 milyon Euro gelir elde etti.

30 Temmuz 2018

İlgili Haberler

Yazarlar