Doğa Sigorta TSS ile özel hastanelerde fark ödemeye son

Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde 34-40 yaş arası bir çalışanın yılda 600-700 lira gibi düşük primlerle ayakta ve yatarak tedavi imkanına kavuştuğunu söyledi.

SGK’lıların özel hastanelerde fark ücreti ödemeden hizmet almasını sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortaları (TSS) giderek yaygınlaşıyor. Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK’lı çalışan kesime özel olarak kurgulandığını söyledi. Bu ürün sayesinde sağlık sigortasının bir lüks olmaktan çıktığını vurgulayan Kırmızı, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde 34-40 yaş arası bir çalışanın yılda 600-700 lira gibi düşük primlerle ayakta ve yatarak tedavi imkanına kavuştuğunu ifade etti. Normal sağlık sigortasında yıllık primlerin 3 bin lirayı bulduğunu kaydeden Kırmızı, kıyaslandığı zaman tamamlayıcı sağlık sigortasının oldukça avantajlı olduğunu belirtti.

‘BÜYÜME SÜRECEK’

Tamamlayıcı sağlık alanındaki gelişmeyi de değerlendiren Kırmızı, “Bu branştaki sigortalı sayısı 2017 yılında %40’ın üzerinde artarak 400 binden 676 bine ulaştı. Yani, oldukça kısa bir sürede sağlık sigortasına sahip toplam 2 milyon kişi içerisinde önemli bir paya sahip oldu. Sigorta sektörü, 30 yıldır hem klasik hem tamamlayıcı sağlık sigortalarını, toplamda nüfusun yaklaşık %2-2.5’lik kesimine ulaştırdı.  Tamamlayıcı sağlık sigortalarının daha kolay ulaşılabilir olması sayesinde bu oran önümüzdeki 5 yılda %5’lere yaklaşacaktır. Söz konusu sigorta türü, son dönemde çok talep gören bir ürün olduğu için sigortalı sayısı giderek artacaktır” dedi.

‘TAMAMLAYICI SAĞLIKTA EN İDDİALI ŞİRKETİZ’

Doğa Sigorta’nın yerli ve milli bir şirket olarak bu alanda da topluma
en iyi hizmeti sunduğundan bahseden Nihat Kırmızı, Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı ilk kez Ağustos 2016’da piyasaya sunduklarının bilgisini verdi.
Kırmızı, sözlerine şu şekilde devam etti: “2018 yılının ilk 6 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre %135 oranında büyüme sağladık. Bu alan bizim en çok büyüme hedeflediğimiz alanların başında geliyor. Yani sektörün en iddialı şirketiyiz diyebiliriz. Bu yılki hedefimiz hem kurumsal hem
bireysel bazda toplam 20 bin sigortalıya ulaşmak. Önümüzdeki yıllarda da sigortalı sayımızı aynı oranlarda artırmayı hedefliyoruz.”

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın özelliklerini de anlatan Nihat Kırmızı, “Türkiye’nin 81
iline yayılan son derece geniş bir hastane ağıyla her noktada hizmet veriyoruz. Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup SGK kapsamı altında olan 0-59 yaş arasındaki kişiler faydalanabiliyor.
Aynı poliçe kapsamında aile olarak anne, baba ve/veya bekar çocuklar da yer alabiliyor” ifadelerini kullandı.

İNDİRİMLİ PRİMLER

Yerli ve milli bir şirket olarak Doğa Sigorta’nın Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na da yılsonuna kadar %30’a varan özel indirimli fiyatlar ile desteğini açıklayan Kırmızı, zaten çok özel fiyatlarla sigortalılara ulaşan Bireysel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerinde de %10 indirim uyguladıklarını belirtti. 

26 Aralık 2018

İlgili Haberler

Yazarlar