EGM Genel Müdürlüğüne Mustafa Akmaz atandı

Emeklilik Gözetim Merkezi’nde boş duran Genel Müdür koltuğunu Mustafa Akmaz devraldı.

Emeklilik Gözetim Merkezi’nde boş duran Genel Müdür koltuğunu Mustafa Akmaz devraldı. 20 yılı aşan Hazine Müsteşarlığı kariyerinde Strateji Geliştirme başkanlığı ve KİT’lerin yatırım ve finansmanından sorumlu daire başkanlığı görevlerinde bulunan Akmaz, ayrıca Londra ve Paris’te diplomatik misyonlarda görev aldı. Akmaz, EGM’deki görevine başlamadan önceki 3 yıllık dönemde Paris Büyükelçiliği Ekonomi Başmüşaviri olarak görev yaptı. Lisans ve yüksek lisans derecelerini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden alan Akmaz, ayrıca ABD’de Boston Üniversitesi’nde aktüerya üzerine lisansüstü eğitim aldı. 1999-2001 döneminde ülkemizde gerçekleştirilen sosyal güvenlik ve bireysel emeklilik reformu çalışmalarında aktif görevler alan Akmaz IMF, Dünya Bankası ve AB ile yürütülen birçok çalışma ve finansal projede yer aldı.

12 Nisan 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar