Faturamatik’lerde sigorta satışına son veriliyor…

Acentelerin Sesi'nden yapılan açıklamaya göre, Faturamatik'lerde yapılan sigorta satışına son veriliyor.

TOBB SAİK Yönetimi, göreve geldiği günden beri usulsüz sigorta satışlarına dair bir mücadele başlatmıştı. Son edinilen bilgilere göre, sigorta sektöründe acentelere rakip olarak illegal bir şekilde faaliyet gösteren yapılara karşı mücadelede olumlu neticeler alınmaya başlandı.

Bu kapsamda Ekim ayından bu yana SAİK Denetleme Kurulu’nun yaptığı girişim ve çalışmalar sonrasında Faturamatik isimli ödeme merkezlerinde sigorta poliçesi satılması çalışmaları son bulmaya başlamış görünüyor. Acentelerin Sesi tarafından yapılan açıklamada; iki gündür İstanbul’un farklı semtlerinde ve Eskişehir’de acenteler tarafından bu merkezlerin tabela ve ilanları gözlemlendiği ve sigorta kelimesine rastlanılmadığı belirtildi. Ardından acenteler bazı Faturamatik merkezlerine girerek sözlü olarak, trafik ve DASK poliçesi talep etti ama merkezlerin çalışanları yapmadıklarını belirtti.

Bu gelişmeye karşın Acentelerin Sesi Derneği, sigorta satışı konusunda hala faaliyet gösteren, tabela ve camlarında, merkezlerinde “sigorta” kelimesi geçen yerler varsa buraların resim ve adreslerinin sigortacilik@tobb.org.tr adresine mail ile bildirilmesini talep etti.

6 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar