“Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam”

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Talanx Grubu’nun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam. Grubumuz doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir” dedi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, yatırım ve döviz kurları gibi Türkiye gündemini yakından ilgilendiren konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Talanx Grubu’nun HDI Sigorta şirketini satın alarak 2006 yılından bu yana Türkiye sigorta sektöründe başarılı bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü hatırlatan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Grubumuz, öncelikli hedef pazarlarımızdan biri olan Türkiye’ye özellikle odaklanmaktadır” diye konuştu.   

Hancıoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

“Tüm hedef pazarlarımızda olduğu gibi, burada da stratejik hedefimiz sektördeki ilk 5 şirket arasında yer almaktır. Talanx, bu hedef doğrultusunda gerek organik gerekse inorganik olarak büyümeyi sürdürmeyi hedeflemektedir. Buna paralel olarak grup, döviz kurunda bugünlerde yaşadığımız gelişmelerden önce, ocak ayında, Liberty Sigorta’nın %99,4 hissesini satın aldı. Döviz kurundaki gelişmeler her ne kadar teknik ve finansal açıdan birtakım zorlukları beraberinde getiriyor olsa da, Talanx Grubu ana hedef pazarlarından biri olan olan Türkiye sigorta sektöründe pazar payını seçici olarak arttırmaya devam edecek ve doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir.”

Türkiye’den HDI Sigorta’yı da bünyesinde bulunduran Alman sigorta devi Talanx, geçtiğimiz aylarda ABD merkezli Liberty Mutual Group’un iştiraki olan Liberty Sigorta’nın hisselerinin yüzde 99,4’ünü satın almıştı. HDI Sigorta, 2006 yılından bu yana Türkiye’de hayat dışı sigortacılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket, 305 çalışanı, 9 bölge müdürlüğü, bin 350’den fazla sigorta acenteliği ve brokerları ile bin 200 banka şubesi aracılığıyla sigorta hizmetleri sunuyor.

16 Ağustos 2018

İlgili Haberler

Yazarlar