Gulf Sigorta’dan satış kanallarına ‘Orta Amerika Rüyası’

Gulf Sigorta, 25 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında hedeflerinin üzerinde satış yapan kanallarını VIP gezi ile Panama ve Kosta Rika seyahatiyle ödüllendirdi.

Gulf Sigorta, satış kanallarını heyecan verici gezilerle ödüllendirmeyi sürdürüyor. 

Bu kapsamda, 25 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Gulf Sigorta satış kanalları Orta Amerika seyahatine katılma fırsatı yakaladı. Panama ve Kosta Rika’nın ziyaret edildiği yolculuğa, Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu ile Genel Müdür Yardımcıları Ayşe Gardet ve Sibel Sevinç de katıldı.

“Orta Amerika Rüyası” mottolu seyahatin ilk gününde Kosta Rika’nın başkenti olan San Jose’de doğal güzellikleriyle baş döndüren panoramik bir şehir turu yapıldı. Tur kapsamında ulusal tiyatro binası, ulusal müzeler, üniversite, üst mahkeme, önemli meydanlar ve caddeler görüldü.

NEHİRDE SAFARİ KEYFİ

Seyahatin ikinci gününde Kosta Rika’nın Pasifik kıyısında bulunan Tarcoles’e doğru yola çıkıldı. Burada nehirde safari yapan ekip, timsahları, armadilloları, tembel hayvanları ve diğer yaban hayvanlarını doğal ortamlarında gözlemleme fırsatı yakaladı. Turun devamında Carara Ulusal Parkı gezildi. Aynı günün akşamında, Escazu bölgesindeki bir restoranda Kosta Rika bölgesine özgü danslardan oluşan bir gösteri izlendi.

Ertesi gün, Gulf Sigorta satış kanalları öncelikle Kosta Rika’nın aktif volkanlarından biri olan Poas Volkanı’nı ziyaret etti. Daha sonra ekip La Paz şelaleleri parkına giderek buradaki şelaleleri ve kelebek üretim merkezini görme fırsatına kavuştu.

Yolculuğun dördüncü gününde San Jose’den Panama’ya geçildi. Kolonyal taş binaları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve güzel plajlarıyla nefes kesen Panama City’ye inen ekip, şehir turuna çıkarak opera binası, ulusal tiyatro ve başkanlık binası gibi şehrin simge yapılarını gördü.

Seyahatin beşinci günündeyse Pasifik Okyanusu kıyısında kurulan ilk İspanyol şehri olan Pamala la Vieja, Unesco tarafından korunmaya alınan ve dünya mirası listesinde bulunan Panama’nın eski kolonyal merkezi Casco Vieja’ya gidildi. Panama’nın en önemli gelir kaynaklarından olan ve günde 45 tane yük gemisinin Atlantik’ten Pasifik Okyanusu’na yaptığı geçişi kısaltan Panama Kanalı’na tur gerçekleştirildi.  

6 günlük seyahat boyunca enerji depolayan ekip, bolca hatıra fotoğrafı çekerek “Orta Amerika Rüyası” mottolu seyahatten motivasyonları yükselmiş olarak İstanbul’a döndü.

3 Ocak 2019

İlgili Haberler

Yazarlar