Oğul Doğa Gökşin

HDI Sigorta, Basketbol Federasyonu’na sponsor oldu

"Federasyonumuzun kıymetli tesislerini daha önce de sigorta kapsamına koruyan ve bugün anlaşmamızı memnuniyetle yenileyen HDI Sigorta’ya federasyonumuza verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyorum."

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ve Nildem Global Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Elif Hazinedaroğlu’nun katılımıyla TBF & HDI Sigorta sponsorluk anlaşması imza töreni gerçekleştirildi.

Söze “Türk basketbolunun geldiği noktada devlet desteğinin önemli katkılarının yanı sıra, özel sektörle yürüttüğümüz işbirliklerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında HDI Sigorta ile birliktelik çok önemli” diye başlayan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, konuşmasında “Türk basketboluna destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza minnettarız. Bugün takımlarımızın ve liglerimizin artan marka değerleri sayesinde, aldığımız kamu desteğine ek olarak, özel sektör kuruluşlarımız ile daha çok omuz omuz yürümenin mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonumuzun kıymetli tesislerini daha önce de sigorta kapsamına koruyan ve bugün anlaşmamızı memnuniyetle yenileyen HDI Sigorta’ya federasyonumuza verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, HDI Sigorta’nın desteğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Bu yıl, hepimiz için olağanüstü başarı ve heyecanlarla dolu bir yıl olarak göz kamaştırıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak yürütmekte olduğumuz tüm liglerde mücadele eden kulüplerimiz, uluslararası turnuvalarda başarılı çıkışlar yapan millilerimiz ve Kadınlar Basketbol Milli takımımızın Avrupa’da ortaya koyduğu başarılara ek olarak, şimdi de EuroBasket 2017 organizasyonun D Grubu ve final karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak olmamızın büyük heyecanını yaşıyoruz. Avrupa’nın öne çıkan takımlarının mücadele edeceği bu şampiyonada unutulmaz anlar bizi bekliyor. Daha önce, bu turnuvalarda oyuncu olmanın heyecanını yaşarken, şimdi ise bu etkileyici organizasyonun kusursuz bir şekilde düzenlenmesi için çalışıyor olmanın gururunu yaşıyorum. Halkımızın sporcularımızı yalnız bırakmayacağına inancım tam. Tüm basketbol severleri, aileleri, tanıdıkları ve çocuklarıyla birlikte milli takımımıza destek olmaya çağırıyoruz. Hepimizi büyük bir gurura sevk eden basketboldaki başarımızın sürdürülebilir olmasını çok önemli. Bu gelişimin tutarlığı için yürüttüğümüz altyapı çalışmalarından tesislerimize kadar birçok yönü kapsayan programımızı tüm paydaşlarımızın desteklenmesini istiyoruz. Gelişimimizin sürekliliği açısından özel şirketlerin desteği bizim için çok değerli. Bu konuyu sadece sponsorluk açısından değil özel şirketlerin sporu kucaklaması açısından değerlendiriyoruz. Bu açıdan, HDI Sigorta’nın yürüttüğü basketbol sponsorluğu bizi çok mutlu ediyor. Kendilerine tekrarlanan bu destekleri için çok teşekkür ederiz. Değerli antrenörümüz Ufuk Sarıca’ya katkıları için yeniden teşekkür ediyor, bu zorlu turnuvada mücadele edecek tüm millilerimize şimdiden büyük başarılar diliyorum” ifadesine yer verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptıkları anlaşmayı yenilemekten mutluluk duyduklarını belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Türk sporuna, özellikle amatör branşlara destek veren ender sigorta şirketlerinden biriyiz. Sponsorluklarımız özellikle basketbol ve voleybolda sürüyor. Amacımız sporcularımıza ve ülkemize, ulusal ve uluslararası arenalarda hak ettikleri galibiyetlere ulaşmaları için destek olabilmek. Bunun yanı sıra, başarı için uğraş veren takımlarımızı ve sporcularımızı risklere karşı güvence altına almak. Abdi İpekçi ve Ankara Spor Salonlarını sigortalayarak teminatımız altına aldık. İki yıldır Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yanında yer almaktan gurur duyuyoruz. Türk basketbolunun ve basketbolcusunun dünya markası olma yolundaki çalışmalarına destek olmaktan mutluluk duyuyor. İşbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

Nildem Global Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Elif Hazinedaroğlu ise TBF-HDI Sigorta birlikteliğinin uzun yıllar sürmesi temennisinde bulunarak “5 yılı aşkın süredir sigorta ihtiyaçlarını karşılamak üzere brokerliğini yaptığımız Türkiye Basketbol Federasyonu’nu, Türk sporuna verdiği desteği arttıran HDİ Sigorta ile bir sponsorluk  anlaşması kapsamında tekrardan bir araya getirmekten mutluluk duyuyor ve bu üçlü işbirliğinin daha uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar