HDI Sigorta ile SEDEV arasında işbirliği hazırlıkları

HDI Sigorta Genel Müdürü Ahmet Ceyhan Hancıoğlu, SEDEV'in hizmete sunduğu Değer Kaybı Yazılım Portalı'nı şirket olarak kullanmaya başlayacaklarını açıkladı.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ahmet Ceyhan Hancıoğlu ve Oto/Otodışı Hasar, Denetim, Lojistik ve Araştırma Direktörü Necmettin Gündoğdu, Sigorta Eksperleri Derneği’ni (SED) ziyaret etti. 1 Ağustos tarihinde SED’in yeni binasında gerçekleşen ziyarette Hancıoğlu, yeni merkezin açılışına çok istemesine karşın katılamadığını söyleyerek  SED Başkanı Erdem ve Yönetim Kurulu Üyelerini, kullanışlı ve modern yeni dernek merkezini sektörün hizmetine kazandırmış olmalarından, ayrıca dernek ve SEİK seçimlerinde sağlamış oldukları başarılardan dolayı tebrik etti.

Sektörün bileşenleri olarak sigorta şirketleri ve eksperlerin birlikte modeller geliştirmesinin sektöre son derece olumlu katkılar sağlayacağına inandığını ifade eden Hancıoğlu sektör maliyetlerinin, dolayısıyla poliçe fiyatlarının, ancak doğru hasar tespiti ile makul seviyelere çekilebileceğini, bu sayede sigortalılık oranlarının artarak başta tüketici olmak üzere sektörün tüm bileşenlerinin kazanacağını, mağduriyetlerin önüne geçilebileceğini söyledi. Eksper Danışma Kurulu projelerinin aynı hızda devam ettiğini vurgulayan Hancıoğlu “HDI Sigorta, SED’in geliştireceği projelerde her zaman işbirliğine açıktır” dedi.

Toplantıda SEİK Başkanı ve SED Başkanı Erdem, “Şahsım ve SEİK ile dernek yönetimine seçilen tüm arkadaşlarım, üzerimize yüklenen misyon ve sorumluluğun bilinci ile eksperlik mesleği ve sektör için faydalı olacak her türlü çalışmayı yapacağız. Sorunları belirlendik, çözümlerini yöntemlerini oluşturduk, stratejik olarak vadeleri belirlemekteyiz, mesleğimizin yol haritasını çizeceğiz ve bu süreçte sigortalı, sigorta şirketi, acente ayırmaksızın sektörün tüm paydaşları ile bir bütünlük içerisinde hareket etmeye hazırız” dedi.

Toplantıda söz alan SEİK Başkan Vekili ve SEDEV Başkanı Fikret Gülbahar ise vakfın sektörün hizmetine sunduğu ve bazı sigorta şirketleri ile nihai tüketicinin yoğun olarak kullanmakta olduğu Değer Kaybı Yazılım Portalı hakkında bilgi aktarımında bulundu. Hancıoğlu, portalın HDI Sigorta tarafından da kullanılmaya başlanacağını ifade etti.

6 Ağustos 2018

İlgili Haberler

Yazarlar