Oğul Doğa Gökşin

İlk 6 ayda hangi şirket hangi branşın lideri oldu?

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), 2017 Haziran sonu poliçe adet istatistiklerini yayımladı. Buna göre hayat dışı toplam 30 milyon 445 bin adet poliçe kesilirken hayat branşında kesilen toplam poliçe adeti 3 milyon 369 bin oldu. Yayımlanan rakamlar aynı zamanda sigorta şirketlerinin poliçe sayısına göre performansını ortaya koydu.

Hayat dışı branşında kesilen hastalık ve sağlık sigortası 2 milyon 49 bin, kaza sigortası 4 milyon 425 bin, kasko 2 milyon 817 bin, yangın ve doğal afetler sigortası 7 milyon 856 bin, genel zararlar sigortası 3 milyon 69 bin, kara araçları sorumluluk sigortası 8 milyon 801 bin poliçe adedine ulaştı.

Haziran sonu ulaşılan sayılara göre DASK’ta 3 milyon 975 bin adet poliçe kesildi.

AvivaSA hayat branşında 1 milyon 69 bin poliçe keserek sektörün lideri oldu. En yakın rakibi 817 bin poliçe adediyle BNP Paribas Cardif Emeklilik olurken onları Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik toplam 333 bin adet poliçeyle onları takip etti.

Hayat dışı branşında da faaliyet gösteren Allianz toplam 2 milyon 611 bin poliçe adediyle ilk sırada yer aldı. İkinci sıraya 2 milyon 239 bin poliçe adediyle Anadolu Sigorta yerleşti. Ardından  Ziraat Sigorta 2 milyon 204 bin, Sompo Japan 2 milyon 171 bin, Axa Sigorta 1 milyon 984 bin, Halk Sigorta 1 milyon 960 bin, Aksigorta 1 milyon 881 bin, Doğa Sigorta 1 milyon 754 bin poliçe adediyle sıralandı.

Ziraa Sigorta 1 milyonu aşan poliçe adediyle yangın ve doğal afetler sigorta branşında liderliğe oturdu. Kara araçları sorumluluk sigortasında ise Allianz 1 milyon 189 bin poliçe keserek birinci oldu.

Tabloya ulaşmak için tıklayınız

 

12 Eylül 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar