Kaliforniya’da tahmini sigortalı hasar 10.5 milyar $

Risk modelleyerek danışmanlık hizmeti sunan AIR Worldwide, Kaliforniya’daki orman yangınlarının 10.5 milyar dolarlık sigortalı hasara mal olacağını savundu.  

Risk modelleyicisi yangınlardan etkilenen alanları tekrar araştırdı. Şirket raporunda güncellemeye gitti ve yangının reasürans ile sigorta şirketlerine yangının faturasının yükseleceğini açıkladı.

AIR Worldwide, ekim ayının sonunda tahmini faturanın 3 milyar dolar olduğu raporunu yayımlamıştı. Şirket yangından etkilenen bölgedeki keşif görevinin bittiğini ve hasar anketlerinden elde ettiği bulguları analiz ettiğini duyurdu. Buna göre, yeni raporda 7 milyar dolar gibi önemli bir artış kayda geçti..

Artemis’te yer alan habere göre, AIR ayrıca yaptığı incelemeler sonucunda poliçedeki teminatlarla ilgili yeni bilgiler edindi. AIR’ın tahminindeki artışın özellikle yüksek değerli evlerin poliçelerinden kaynaklandığı belirtildi. 10.5 milyar dolarlık tahmin, bugüne kadar Kaliforniya yangınlarıyla ilgili yapılan en yüksek sigortalı hasar tahmini oldu.

17 Kasım 2017

İlgili Haberler

Yazarlar