Anadolu Sigorta’nın yenilenen Kıbrıs Şubesi açıldı

Sigortacı Gazetesi

Cuma, 24 Ekim 2014
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi Kasım 2009 Anadolu Sigorta’nın yenilenen Kıbrıs Şubesi açıldı


Anadolu Sigorta’nın yenilenen Kıbrıs Şubesi açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Anadolu Sigorta

Kuzey Kıbrıs’ta 1981’den bu yana faaliyet gösteren Anadolu Sigorta’nın yenilenen Kıbrıs Şubesi açıldı. Genel Müdür Mustafa Su, Kıbrıs Türk halkı tarafından büyük bir güvenle kabul gördüklerini söyleyerek, Kıbrıs’ta hizmete başarıyla devam edeceklerini belirtti.

 


 

Açılışı Başbakan Dr. Derviş Eroğlu tarafından yapılan Anadolu Sigorta’nın yenilenmiş Kıbrıs Şubesi'nin açılış törenine, eski KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın yanısıra Meclis Başkanı Hasan Bozer, TC Lefkoşa Büyükelçisi Şakir Fakılı, Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Sayın Hasan Taçoy ve Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları katıldı. 350'yi aşkın konuğun iştirak ettiği tören, açılış konuşmaları ile başlayıp, yenilenen tarihi köşkün bahçesinde gerçekleşen, keman dinletisi, ney ve gitar eşliğinde solist Demet Gencelli'nin mini konseri ve kokteylle devam etti. Tören sonunda konuklara, Anadolu Sigorta'nın ilk açıldığı gün çekilen Atatürk fotoğrafı ve özel olarak bastırılan Kıbrıs haritası hediye edildi.

‘TARİHİ DOKUYU KORUMAK İÇİN AZAMİ ÇABA SARF ETTİK’

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, ilk kez 1981 yılında girdikleri Kuzey Kıbrıs’taki sigortacılık sektöründe, 1996 yılından bu yana bağımsız bir Şube olarak faaliyet gösterdiklerini vurgulayarak, bu süreçte Anadolu Sigorta Kıbrıs Şubesi'nin en büyük desteğinin, Anadolu Sigorta'nın güçlü sermaye yapısı ve gelişmiş altyapısı olduğunu belirtti. Mustafa Su, Anadolu Sigorta’nın, KKTC'ye çok önem verdiğini, belirterek bu nedenle hizmet binası olarak kullanılan tarihi köşkün 2000 yılında satın alındığını, artan sigortacılık potansiyeline daha iyi yanıt verebilmek amacıyla da yaklaşık 3.5 ay süren yenileme çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Mustafa Su ayrıca bu çalışmalar sonucunda, Lefkoşa'nın en müstesna yerlerinden olan Köşklüçiftlik'te, tarihi dokunun bozulmamasına azami özen göstererek, hem çalışanlara, hem de sigortalılara modern bir hizmet binası sunmanın mutluluğu içinde olduğunu belirtti.  

Genel Müdür Mustafa Su, Anadolu Sigorta’nın her zaman sigortalısına en iyi ve kaliteli hizmeti sunma arayışı içerisinde olduğunu vurgulayarak, “Bu çerçevede KKTC sigorta sektörüne önemli katkıda bulunan ve sektöre öncülük eden Kıbrıs Şubemiz, Anadolu Sigorta’nın gücünden aldığı sinerjiyle faaliyetlerine Anadolu Sigorta'nın tek dış temsilciliği olarak başarı ile devam etmektedir. Kıbrıs Şubemiz’in modernleşen yeni yüzüyle üstlendiği bu büyük rolü, eskiden olduğu gibi gelecekte de, kesintisiz olarak sürdüreceğine güvenim tamdır” dedi. Faaliyete başladıkları ilk günden itibaren Kıbrıs Türk halkı tarafından büyük bir güvenle kabul gördüklerini ifade eden Su, bu açılış törenini kurum anılarında özel ve anlamlı kılacak şekilde gerçekleştirmelerine olanak sağlayan tüm davetlilere, açılışa katılan tüm acente ve basın mensuplarına teşekkür etti.


 English


Renewed Cyprus branch of Anadolu Sigorta has opened Renewed Cyprus branch of Anadolu Sigorta, which has been manifesting activity in North Cyprus since the year 1981, has opened. Mustafa Su, the General Director, said that they were sincerely accepted by Cyprus Turkish public, and added that they would continue rendering service in Cyprus with success.

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 9075
İçerik : 5587
İçerik Tıklama Görünümü : 8045747

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  Follow us on Twitter