Katılım’ın sağlıkta hedefi 10 bin poliçe

Katılım Emeklilik, Tam Katılım Sağlık Sigortası ve Yurtdışı Seyahat Sigortası ürünleriyle sağlıkta da büyümeye devam ediyor. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortamız ile Türkiye’nin dört yanında 500’ün üzerinde hastanede fark ücreti ödemeden hizmet alabiliyorsunuz. Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası’yla da katılımcılarımızın seyahatlerinde karşılaşabilecekleri sorunları güvence altına aldık” diye konuştu. Sincek, sözlerine şöyle devam etti: “2018’de sunduğumuz Tam Katılım Tamamlayıcı Sağlık ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası ürünlerimizle sağlıkta da faizsiz alternatif olabileceğiniz göstermiş olduk. İkinci ürünümüz Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası’yla da bu alandaki büyümemizi sürdürüyoruz. Sağlık sigortaları kapsamında sunduğumuz koruma ürünleri Acil Sağlık Sigortası ve Yabancı Sağlık Sigortası ürünleriyle devam edecek. Hedefimiz 2018’de en az 10 bin kişiyi sağlık sigortası şemsiyemiz altına almak.”
Ayhan Sincek, “Tamamlayıcı sağlık sigorta ürünümüzle tüm SGK’lılar anlaşmalı özel hastanelere giderek muayene olabiliyor ve hiçbir ilave ücret ödemiyor” dedi. Sincek, Tam Katılım Sağlık Sigortası kapsamında bulunan hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Bu ürünümüzle acil sağlık giderleri, küçük müdahaleler, cerrahi veya dahili yatış, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, koroner anjiyografi, doktor muayene, laboratuar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemlerini yüzde yüz ücretsiz karşılanıyor. Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma benzeri durumlarda ücretsiz ambulans sağlanıyor. Ayrıca tek kişilik oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri de bu teminattan karşılanıyor. Ayrıca bu primleri vergiden de düşebiliyorsunuz.”

YURTDIŞI SEYAHATLERİNE DE GÜVENCE

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası’nı da anlatan Sincek, bu ürün ile limit dahilinde tıbbi tedavi teminatı, yaralanma veya ciddi hastalığa bağlı acil tıbbi tahliye ve cenaze nakil imkanı sunulduğunu belirtti. Sincek, “Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası bunların yanı sıra tıbbi tedavilerden sonra transfer masraflarını da ödüyor. Yaralanma veya hastalığa bağlı konaklama süresinin uzatılması durumunda 7 güne kadar otel konaklamalarını karşılıyor. Zorunlu nedenlerle gerçekleşen tur iptallerinde katılımcıya 1000 euro ödeme yapılıyor. Bagaj kaybı ve zarar görmesi durumlarında 500 euro tazminat ödenirken, 12 saat ve üstü bagaj gecikmelerinde ve çifte rezervasyon nedeniyle gecikmelerde 200 euro veriliyor. Aktarmalı uçuşun kaçırılması nedeniyle gecikme durumunda 100 euro ödenirken, vize reddi durumunda vize bedeli kadar teminat sunuluyor” şeklinde konuştu.

22 Kasım 2018

İlgili Haberler

Yazarlar