“Generali, 44 milyar euroluk hayat sigortası portföyünü satışa çıkaracak”

Fitch, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Alman hayat sigortası görünümünün negatif olduğunu ve düşük yatırım getirilerinin baskıları yansıtıyor olduğunu belirtti.

Reuters’in kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, Global sigorta şirketi Generali, Almanya’daki 44 milyar euroluk hayat sigortası portföyünü satışa çıkaracak.

Insurance Journal’ın haberine göre, Generali sözcüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Almanya’nın sınırları içerisinde belirli portföylerin satışı, değerlendirmek istediğimiz birkaç stratejik seçeneğin sadece bir tanesi olabilir” dedi. Morgan Stanley Bankası’ndan ise yorum gelmedi.

Generali Leben’in karmaşıklığı ve herhangi bir işlem için finansal gözlemciden gelmesi gereken onay göz önünde bulunduran kaynaklar anlaşmanın hızlı bir şekilde ortaya çıkmasının beklenmediğini belirtti.

Öte yandan kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Alman hayat sigortası görünümünün negatif olduğunu ve düşük yatırım getirilerinin baskıları yansıtıyor olduğunu belirtti.

13 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar