“Generali, 44 milyar euroluk hayat sigortası portföyünü satışa çıkaracak”

Fitch, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Alman hayat sigortası görünümünün negatif olduğunu ve düşük yatırım getirilerinin baskıları yansıtıyor olduğunu belirtti.

Reuters’in kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, Global sigorta şirketi Generali, Almanya’daki 44 milyar euroluk hayat sigortası portföyünü satışa çıkaracak.

Insurance Journal’ın haberine göre, Generali sözcüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Almanya’nın sınırları içerisinde belirli portföylerin satışı, değerlendirmek istediğimiz birkaç stratejik seçeneğin sadece bir tanesi olabilir” dedi. Morgan Stanley Bankası’ndan ise yorum gelmedi.

Generali Leben’in karmaşıklığı ve herhangi bir işlem için finansal gözlemciden gelmesi gereken onay göz önünde bulunduran kaynaklar anlaşmanın hızlı bir şekilde ortaya çıkmasının beklenmediğini belirtti.

Öte yandan kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, çarşamba günü yaptığı açıklamada, Alman hayat sigortası görünümünün negatif olduğunu ve düşük yatırım getirilerinin baskıları yansıtıyor olduğunu belirtti.

13 Temmuz 2017

İlgili Haberler

Yazarlar