TSEV’den kasım ayı eğitim programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanarak sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında kasım ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda verilmektedir.

 


 

 

Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 4 Aralık’ta başlıyor. Kasım ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacaktır. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 30 Kasım’dır. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesinden (www.tsev.org.tr) ulaşabilirsiniz.


Aktüer adaylarına yönelik eğitimler devam ediyor

Güz dönemi sınavları öncesinde, aktüer adaylarını desteklemek amacıyla tekrar başlayan Aktüerlik Sınavlarına Yönelik Eğitim Programları aralık ayına dek 3. seviye sınav başlıklarıyla devam ediyor. Bu kapsamda 3. seviye konu başlıklarından Finans, Yatırım ve Risk Yönetimi 5 Kasım’da, Hayat Sigortaları 15 Kasım’da, Emeklilik Sistemleri ise 26 Kasım’da açılacaktır. Ekim ayında başlayan 3. seviye konu başlıklarından Hayat Dışı Sigortalar ise kasım ayında da devam ediyor. Kesinleşen takvimlere TSEV internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Kayıt için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilir veya egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.


Hazine Müsteşarlığı Eğitim Programları

2015 yılından bu yana Hazine Müsteşarlığı ile işbirliği içinde devam eden eğitim programları kasım-aralık aylarında tekrar sektöre sunuluyor. Sigorta Denetleme Kurulu’nda konusunda uzman çalışanlar tarafından verilecek ve oldukça geniş kapsamlı olan bu eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için www.tsev.org.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Program bilgisi aşağıda yer almaktadır:


IFRS 17 ve sigortacılığa etkileri

Sigorta sektörünün gündemindeki bir konu olan IFRS 17 hakkında düzenlenecek olan eğitim programında, sigorta muhasebesi ve mali konularda ihtisas sahibi
Doç. Dr. Metin Sarıaslan yer alacak.

IFRS 17’nin 2021 yılında ülkemizde uygulamaya girip girmeyeceği net olmasa da, Avrupa’da yürürlüğe gireceği kararlaştırılmış durumda. Bu karar çerçevesinde Avrupa menşeli sigorta şirketleri de bu standardı kendi sistemlerine uyarlamak durumunda kalacaklar. Büyük bir ihtimalle ülkemizde de uygulamaya alınacak olan bu standart ile birçok konuda yenilikler hayatımıza girecek. Bu değişiklikler, muhasebeden IT altyapısına kadar pek çok alanı etkileyecek.

Diğer taraftan yine sektörün gündeminde uzunca süre önemini koruyan, uyumluluk çalışmaları halen devam etmekte olan Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin mevzuatın gözden geçirilmesi, bu alanda gerçekleşen son düzenlemelerin açıklanması üzerine kurulu bu eğitimde de konusunda uzman hukukçu, Sigorta Denetleme Uzmanı Özgür Öntürk eğitmen olarak programdaki yerini alacak.

5 Kasım 2018

İlgili Haberler

Yazarlar