TSEV’den aralık ayı kısa süreli eğitim programları

TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanıp sektöre sunulan Kısa Süreli Eğitimler kapsamında aralık ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda verilmektedir.

 

 

 

Yeni başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 8 Ocak’ta başlıyor. Aralık ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacaktır. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 3 Ocak’tır. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesinden (www.tsev.org.tr) ulaşabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Eğitim Programları

2015 yılından bu yana Hazine ve Maliye Bakanlığı ile işbirliği içinde gerçekleştirilen ve bu yıl da en son kasım ayında tekrar planlanan eğitim programları aralık ayında da sektöre sunulmaya devam ediyor. Sigorta Denetleme Kurulu’nda konusunda uzman çalışanlar tarafından verilecek ve oldukça geniş kapsamlı olan bu eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için www.tsev.org.tr’yi ziyaret edebilirsiniz. Program bilgisi aşağıda yer almaktadır:

Kişisel gelişim eğitimlerinde yenilik

TSEV, çalışanların kişisel gelişim ihtiyaçları konusunda da eğitimler sunmaya devam ediyor. Bu alanda sunulan eğitimlerde, bir kişilik katılımı ücretsiz hediye etmeye de devam ediyor. Bu uygulamayla kişisel gelişim alanında daha fazla eğitim açılması hedeflenirken, şirketlerden aynı anda daha fazla kişinin bu eğitimlerden faydalanması da amaçlanıyor. Buna göre; aralık ayında planlanan “Hayatınızı İyileştirin”, “Kurumsal Kültür ve Çalışma Performansına Etkileri” ve “Motivasyon Yönetimi ve Çalışan Verimine Etkileri” eğitimlerinde kurumsal katılımlarda artı bir kişiye aynı eğitime ücretsiz katılım imkanı sunuluyor. Kişisel gelişim eğitimleri, sektörün ihtiyacına göre sınıflandırılarak her ay en az bir adet planlanıyor. 2019 yılında da bu alandaki eğitimlere önem vermeyi amaçlayan TSEV, yıl içinde liderlik, motivasyon yönetimi, performans yönetimi, stres yönetimi, etkili iletişim gibi konuların tamamında, şirketlerin yıllık iş süreçlerini de göz önünde bulundurarak planlama yapmayı hedefliyor. Bunun yanında, yeni işe başlayanlar için e-mail yazma, konuşma gibi başlıca kurum içi iletişim kurallarını kapsayacak bir kısa eğitim hazırlanırken; bu eğitimin belli aralıklarla planlanarak sektördeki yeni işe başlayanlara yönelik temel ihtiyacın karşılanması amaçlanıyor.

Yabancı dilde ‘Temsil ve Etkili Sunum’

TSEV’in yabancı dilde ilk kez düzenlediği ‘Temsil ve Etkili Sunum Teknikleri’ eğitimi 17-18 Aralık’ta gerçekleşecek. Azami 9 katılımcı ile sınırlı eğitim, konusunda uzman Raj Kumar tarafından verilecek. Eğitimde etkili temsil ve sunum konu başlıklarının yanı sıra iş hayatında İngilizce kullanımı ele alınacak. Günlük hayatta yer almakla birlikte iş hayatında tercih edilmeyen kelime/tabirler örnekleriyle tartışılacak olup eğitime katılan katılımcılardan da sunum alınacaktır. Sunumlar geliştirilmek üzere eğitimde tartışılacak olup karşılıklı oluşan sinerji ile kursiyerlerin sunum ve temsillerinde İngilizceyi daha doğru ve etkili kullanması hedeflenmektedir. İş hayatında İngilizceyi kullanmakta olan herkesin katılmasında fayda olan bu eğitime İngilizce bilen herkes katılabilir. 17-18 Aralık tarihlerinde iki tam gün sürecek eğitime kayıtlar devam etmekte olup detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

6 Aralık 2018

İlgili Haberler

Yazarlar