TSEV’den Mart ayı kısa süreli eğitim programları


TSEV tarafından sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanarak sektöre sunulan  Kısa Süreli Eğitimler kapsamında mart ayında da birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. 1 ila 2 gün arasında planlanan ve eğitim sonrası katılım sertifikası verilecek olan kısa süreli eğitim programları aşağıda yer almaktadır.

Aktüerlik sınavlarına yönelik eğitimler devam ediyor

Her yıl bahar ve güz dönemlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından SEGEM aracılığıyla yapılan Aktüerlik Sınavları öncesinde TSEV tarafından gerçekleştirilen sınava yönelik eğitim programları bu yıl şubat ayında “İstatistik ve Olasılık” (1. seviye) ve “Sigorta Matematiği” (2. seviye) ile başlarken mart ayı boyunca da devam edecek.

Eğitim takvimleri, daha önce de olduğu gibi, çoğunlukla hafta içi akşam ve hafta sonu gündüz saatleri baz alınarak oluşturuldu. Eğitim tarihleri aşağıda yer almakta olup, kayıt ve detaylı bilgi için www.tsev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Modüler eğitimler

Temel Sigortacılık Eğitim Programı içinde yer alan ve iki yıldır modüler olarak alınabilen Nakliyat ve Sağlık branşlarının bazı dersleri bu yıl yine programa katılamayan kişilerin katılımına açık olacak. Branş programları, içerikleri ve ücreti konusunda detaylı bilgi için TSEV’i arayabilir veya egitim@tsev.org.tr üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Buna ilave olarak  Muhasebe branşının Sigorta Vergi Mevzuatı dersi de modüler olarak kayda açık olacak. Temel Sigortacılık Eğitim Programı branşlarının modüler olarak alınabilecek dersleri şu şekildedir:

Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı

TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen; hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı bazda tasarlanan “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” 2 Nisan’da başlıyor. ‘Hayat Dışı’ sigortacılıkta 4 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 3 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi  29 Mart’tır. “Sigorta Sektörü ve Piyasa Bilgisi”, “Ürün ve Hasar Bilgisi” ve “Sigorta Hukuku” eğitimlerinden oluşan program bir paket halinde alınabildiği gibi dileyenler her bir eğitime ayrı ayrı da katılım sağlayabiliyor. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesinden (www.tsev.org.tr) ulaşabilirsiniz.

İleri Düzey Eğitim Programları 

Sigorta sektörünün deneyimli çalışanlarının teknik bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla gerçekleştirilen ’İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları’ 2019’da tekrar başlıyor. Programlar, bu yıl bahar veya güz dönemlerinde her biri birer kez verilecek şekilde planlandı. 7 Mart’ta Finans&Muhasebe branşı; 25 Mart’ta Reasürans branşı ve 26 Mart’ta da Hayat branşı başlıyor. Eylül-ekim aylarında ise Kaza, Sorumluluk ve Yangın&Mühendislik branşarının açılması planlanıyor. ‘İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları’na katılmak isteyenlerde, yine TSEV tarafından verilen ‘Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nı tamamlamaları veya sigorta sektöründe en az 5 yıl çalışmış olmaları koşulu aranıyor. Eğitimin ardından TSEV’in eğitmen kadrosundan oluşan jüriye bir proje sunan katılımcılar; projeleri puanlandıktan sonra programdan mezun olmaya hak kazanacak.
Bilgi ve kayıt için http://www.tsev.org.tr/sayfa/ileri-duzey-sigortacilik-egitim-programi adresini ziyaret edebilirsiniz. 


1 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar