Kocasını, hayat sigortasından yararlanmak için öldüren ‘Kara Dul’dan itiraf

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014'te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Aşıklarını öldürdüğü iddia edilen “Kara Dul” olarak bilinen yaşlı bir Japon kadın, bu hafta yargılanan davasında dördüncü bir mağdurun olduğunu itiraf etti.  70 yaşındaki Chisako Kakehi, hayat sigortası yardımlarından yararlanmak için eski kocası dahil üç kişiyi öldürmekle ve ayrıca bir başkasını da öldürmeye teşebbüsten suçlanıyor.

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014’te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Kakehi’nin davası Haziran ayının sonlarında başladı. Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, bu hafta yapılan bir duruşmada, 2013 yılında başka bir adamı öldürdüğünü açıklayarak herkesi şaşırttı.

Pazartesi günü yayımlanan Asahi gazetesinin haberine göre, sanık kadın “Onu derin bir nefretle öldürmek istediğim için doğru zamanlamayı bekliyordum” dedi. Ancak Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Ben hatırladığım şeyi söylemedim” diyerek geri çekildi.

13 Temmuz 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar