Kocasını, hayat sigortasından yararlanmak için öldüren ‘Kara Dul’dan itiraf

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014'te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Aşıklarını öldürdüğü iddia edilen “Kara Dul” olarak bilinen yaşlı bir Japon kadın, bu hafta yargılanan davasında dördüncü bir mağdurun olduğunu itiraf etti.  70 yaşındaki Chisako Kakehi, hayat sigortası yardımlarından yararlanmak için eski kocası dahil üç kişiyi öldürmekle ve ayrıca bir başkasını da öldürmeye teşebbüsten suçlanıyor.

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014’te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Kakehi’nin davası Haziran ayının sonlarında başladı. Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, bu hafta yapılan bir duruşmada, 2013 yılında başka bir adamı öldürdüğünü açıklayarak herkesi şaşırttı.

Pazartesi günü yayımlanan Asahi gazetesinin haberine göre, sanık kadın “Onu derin bir nefretle öldürmek istediğim için doğru zamanlamayı bekliyordum” dedi. Ancak Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Ben hatırladığım şeyi söylemedim” diyerek geri çekildi.

13 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar