Kocasını, hayat sigortasından yararlanmak için öldüren ‘Kara Dul’dan itiraf

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014'te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Aşıklarını öldürdüğü iddia edilen “Kara Dul” olarak bilinen yaşlı bir Japon kadın, bu hafta yargılanan davasında dördüncü bir mağdurun olduğunu itiraf etti.  70 yaşındaki Chisako Kakehi, hayat sigortası yardımlarından yararlanmak için eski kocası dahil üç kişiyi öldürmekle ve ayrıca bir başkasını da öldürmeye teşebbüsten suçlanıyor.

Savcılara göre, erkekleri zehirlemek için siyanür kullanıyordu ve 2014’te tutuklanmadan önce 20 yılda sevgililerinden hayat sigortası poliçelerinden ve miraslardan 1 milyar lira (8,84 milyon ABD Doları) para toplamayı başardı.

Kakehi’nin davası Haziran ayının sonlarında başladı. Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, bu hafta yapılan bir duruşmada, 2013 yılında başka bir adamı öldürdüğünü açıklayarak herkesi şaşırttı.

Pazartesi günü yayımlanan Asahi gazetesinin haberine göre, sanık kadın “Onu derin bir nefretle öldürmek istediğim için doğru zamanlamayı bekliyordum” dedi. Ancak Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Ben hatırladığım şeyi söylemedim” diyerek geri çekildi.

13 Temmuz 2017

İlgili Haberler

Yazarlar