Küresel anket: Sektördeki CEO’ların %95’i hükümet düzenlemelerine tepkili

PwC'nin sigorta sektöründeki CEO'larla yaptığı ankete göre, en çok endişe yaratan seçeneklerin başında hükümetlerin gereğinden fazla düzenleme yapması geliyor. CEO'ların %95'i aşırı düzenlemelerden, %93'ü siber tehditten, %85'i teknolojinin değişim hızından dolayı kaygılı.

Denetim ve danışmanlık şirketi PwC, 21’inci Yüzyılın Küresel CEO’ları Anketi’nin sonuçlarını açıkladı. 100 üst düzey sigorta yöneticisinin katıldığı anket, genel olarak olumlu sonuçları gözler önüne serse de gerçek büyümenin beklentilere cevap vermediği ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre, dünyada sektöre yön veren sigortacıların %90’ı şirketlerin üç yıllık planlarına güvenmiyor. Bununla birlikte sigortacılar teknolojideki değişim hızı sebebiyle duydukları endişe diğer sektörlerdeki yöneticilerden daha fazla. Ayrıca sigorta sektöründeki hemen hemen tüm CEO’lar, siber tehditi önemli bir konu olarak görüyor.

Insurance Business Mag’de yer alan habere göre, ankette öne çıkan noktalar şöyle:

* Sektördeki CEO’ların en çok endişe duydukları konular; %95 ile aşırı düzenleme, %93 ile siber tehdit, %85 ile teknolojideki değişim hızı
* CEO’ların %80’ini dijital beceriler eksikliğinden endişe duyuyor.
* CEO’ların %49’u bir sonraki yıl kârlılığı ve büyümeyi sağlamak için stratejik ittifak ve ortaklaşa girişim planlıyor.

15 Mart 2018

İlgili Haberler

Yazarlar