Levent Korkut’tan seçimde Süleyman Özer ile birlikte hareket etme kararı

TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi seçimine Levent Korkut liderliğindeki listeyle gireceğini duyuran Acentelerin Sesi tarafından yapılan açıklamada "Levent Korkut, Türkiye’yi geniş kapsamlı kucaklamak adına SAİK üyesi ve Antalya Ticaret Odası Meclis Başkanı Süleyman Özer ile hareket etme kararı almıştır" dendi. 

TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi seçimine Levent Korkut liderliğindeki listeyle gireceğini duyuran Acentelerin Sesi’nden kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yeni bir açıklamada geldi. Levent Korkut’un 13 Ağustos’ta düzenlenecek olan seçimde TOBB SAİK Başkanı Hüseyin Kasap’la birlikte hareket etmeyeceği belirtilirken “Levent Korkut, Türkiye’yi geniş kapsamlı kucaklamak adına SAİK üyesi ve Antalya Ticaret Odası Meclis Başkanı Süleyman Özer ile hareket etme kararı almıştır” dendi.

Öte yandan Acentelerin Sesi, SAİK seçimlerini kazanmaları halinde görev süreleri boyunca yapmayı planladıklarına ilişkin programlarını yayımladı. İlgili programa bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Acentelerin Sesi ekibi tarafından yayımlanan kamuoyunu bilgilendirme notu şöyle: 

Değerli meslektaşlarımız,

13 Ağustos tarihinde yapılacak olan TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi seçim çalışmaları tüm hızı ile devam etmektedir. Kendimizi tamamıyla sektör menfaatlerini koruyup kollamak adına oluşturmaya çalıştığımız seçim çalışmalarımızda anlaşıldığı üzere seçimlerde iki ayrı listenin yarışacağı belli olmuştur. Bir tarafta Hüseyin Kasap’ın başkan olduğu SAİK’de üye olan  Murat Büyükçelebi’nin hazırladığı liste. Diğer tarafta ise Levent Korkut başkanlığında oluşturulan liste.

Türkiye’deki il delegeleri ile yapılan ziyaretler çerçevesinde Türkiye’nin üçte ikisinin genel talebi Levent Korkut başkanlığında oluşacak listedir. Bu doğrultuda diğer aday listenin bu durumu fark etmesi neticesinde kamuoyunda yanlış bilgilendirmeler yaparak meslektaşlarımızın kafalarının karışmasına sebep olmak istenmektedir. Murat Büyükçelebi, sosyal medyada Levent Korkut’un Hüseyin Kasap ile hareket ettiği yalanını dillendirmeye başlamıştır.

Değerli İl Delegesi meslektaşlarımız,

İlk günden beri ifade etmiş olduğumuz üzere, Hüseyin Kasap ile kesinlikle birlikte hareket etmeyeceğimizi kamuoyuna tekrar taahhüt etmek istiyoruz. Levent Başkan, şu anda görevde olan SAİK üyesi Murat Büyükçelebi yerine, Türkiye’yi geniş kapsamlı kucaklamak adına SAİK üyesi ve Antalya Ticaret Odası Meclis Başkanı Süleyman Özer ile hareket etme kararı almıştır. Levent başkan SAİK üyesi Murat bey ile hareket etse sorun yok. Diğer SAİK üyesi Süleyman Bey’le hareket edince tukaka.

Bu kabul edilebilir bir söylem değildir.

Türkiye’yi kucaklayacak en kapsamlı formülü oluşturmaya çalışan Levent Başkan, Hüseyin Kasap’la kesinlikle hareket etmemektedir ve etmeyecektir de. En etkili SAİK Başkanının kim olacağını düşünerek hareket edilmesi ve çarpıtılan söylemlere itibar edilmemesini rica ediyoruz.

Son olarak çirkin yazışmalara daha fazla yer vermeyip kirlilik yaratmamak adına abu konuda başkaca bir duyuru yapmayacağımızı ve tek amacımızın acentelerin sorunlarına çare bulmak olduğunu bildirmek isteriz. Bizler laf değil, iş üretmek için bu göreve talibiz.

Saygılarımızla,

3 Ağustos 2018

İlgili Haberler

Yazarlar