Levent Korkut’tan hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar için başsağlığı mesajı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut, dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar için başsağlığı mesajı yayımladı.

İbrahim Çağlar’ın dün gece 01.00 sıralarında kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı, sabaha karşı ise vefat ettiği öğrenildi. 2013 beri İTO Başkanlığını yürüten Çağlar, 57 yaşındaydı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut, dün gece hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar için yayınladığı başsağlığı mesajı şöyle:

Hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendiğim ve halen inanmakta güçlük çektiğim, 1961 yılından bu yana mahalle arkadaşım, dostum ve kardeşim olan, İTO’da bulunduğumuz süreç içerisinde mesleğimizle ilgili olarak her konuda yakın desteğini hiç esirgemeyen İTO Başkanı İbrahim Çağlar’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

LEVENT KORKUT

İTO Meclis Üyesi ve Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı

11 Aralık 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar