Londralı sigortacıları Fitch, S&P ve Moody’s “kasırga”ları vurdu

Kredi derecelendirme kuruluşları S&P, Moody's ve Fitch Ratings, 2017'nin 3'üncü çeyreğinde meydana gelen kasırgaların İngiltere'deki sigorta ve reasürans pazarı Lloyd's of London'ı ciddi bir biçimde etkileyeceğini bildirdi.

S&P Global Ratings, dün yaptığı açıklamada, Harvey ve Irma kasırgaları ile ilgili tahmini kayıplar nedeniyle Lloyd’s of London hakkındaki görüşlerinin “olumsuz etkilediğini” belirtti. S&P aynı zamanda Society of Lloyd’s’un görünümünü durağandan negatife çevirdi.

Moody’s’in analistleri, Harvey, Irma ve Maria kasırgalarının Londra’daki uzman sigorta ve reasürans piyasası Lloyd’s için genel bir kayıp oluşturmasını bekliyor. Lloyd’s daha önce, Harvey ve Irma kasırgaları neticesinde yaklaşık 4.5 milyar dolarlık hasar beklediğini açıklamıştı.

Kredi derecelendirme kuruluşlarının Lloyd’s of London’la ilgili açıklamalarına Fitch Ratings de katıldı. Resürans pazarının sertleşeceği savunuldu. Kredi derecelendirme kuruluşu, doğal afetlerden meydana gelen kayıpların yansıdığı Sonbahar Gösterge Tablosu’na dayanarak pazarda fiyat artışına neden olacağı yorumunu yaptı. RMS’nin tahminlerine göre, Harran, Irma ve Maria kasırgalarının sigorta şirketlerine 75 ila 120 milyar dolar arasında maliyete sebep olacak. Fitch, Londra’daki kazançların geçen yıla göre “önemli ölçüde azalacağının” beklendiğini söyledi.

 

13 Ekim 2017

İlgili Haberler

Yazarlar