ACE Group diş sağlığını mercek altına aldı

Sigortacı Gazetesi

Cuma, 24 Ekim 2014
Yazı Boyutu
 • increase font size
 • Default font size
 • decrease font size
Sigortacı Gazetesi Manşet ACE Group diş sağlığını mercek altına aldı

e-Posta Yazdır PDF

Diş sağlığı eğitimi konusunda Türkiye’de yapılacak birçok şey olduğunu dile getiren ACE Türkiye Genel Müdürü Ebru Gürtan, uzman sigorta şirketlerinin diş sağlığı sigortası konusundaki eksikliklere karşı daha doğru bilgi ve çözüm üretmek için çalıştığını söyledi.

 

 

 

 

Global sigorta şirketi ACE Group’un kapsamlı araştırmasına göre, Türkiye’de tüketicilerin yüzde 99’u ağız ve diş sağlığı konusunda kaygılanıyor. Araştırmaya göre Türkiye’de tüketicilerin yalnızca yüzde 1’i diş sağlığını kapsayan bir özel sigorta planına sahip. Katılımcıların büyük çoğunluğu ya bu konuda sigortalı değil, ya da sigortalarının bu alanı kapsayıp kapsamadığından emin değil. Öte yandan diş sağlığı alanında henüz sigortası olmayanların yarısı bu konuya olumlu bakarken, yüzde 36’sı emin değil. Geriye kalan yüzde 14 katılımcı ise sigortasız olarak kalmayı tercih ediyor. Araştırmanın ortaya çıkardığı diğer bir sonuca göre de, Türkiye’de diş sağlığı ve kişisel diş temizliği konusunda farkındalık giderek artsa da, bu farkındalık kişisel temizlik alışkanlıklarına yansımıyor. Araştırmada belirtilenlere göre, yetkililerin önceki günlerde yayınlanan sosyal güvenlik sisteminde reforma gidilerek genel sağlık sigortasında ağız ve diş sağlığı ile ilgili kapsamın daraltılabileceğiyle ilgili açıklamaları, özel sigortalara olan talebin artabileceğini de ortaya koyuyor. ACE’in gelecekte Türkiye’nin kaza ve sağlık temalı alternatif ürünleri alanında duyabileceği ihtiyaçları daha iyi anlayabilmek adına Türkiye çapında yürüttüğü araştırmada ön plana çıkan sonuçlar oldu.

 

‘YÜZ KİŞİDEN 88’İ DİŞLERİNİ GECE FIRÇALIYOR’

Türkiye’de tüketicilerin yüzde 99’u ağız ve diş sağlığı ile ilgili en az bir konuda kaygı taşıyor.

Katılımcıların yüzde 61’i için bu kaygıların başında diş dolguları geliyor. Katılımcıların yüzde 88’i geceleri, yüzde 81’i ise sabahları diş fırçalamanın çürükler ve diş eti hastalıklarının önüne geçmek için önemli olduğuna inanıyor, öte yandan yalnızca yüzde 42’si dişlerini günde 1 kereden fazla fırçalıyor.

Araştırmada varılan sonuçlar ise şu şekilde: “Türkiye’de tüketicilerin yüzde 81’i diş ipi kullanmanın çürükler ve diş eti hastalıklarını önlemekte etkili ya da çok etkili olduğuna inansa da yalnızca yüzde 31’i düzenli olarak diş ipi kullanıyor. Yediklerine dikkat etmenin diş sağlığı üzerindeki etkisi sorulduğunda ise tüketicilerin yüzde 49’unun şekerli yiyeceklerden ve tatlılardan, yüzde 42’sinin de şekerli içeceklerden uzak durmanın çürükler ve diş eti hastalıklarına karşı mücadelede çok etkili olduğuna inandığı görülüyor.” Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ACE Türkiye Genel Müdürü Ebru Gürtan, “Diş sağlığı eğitimi konusunda yapılacak daha birçok şey olduğuna inanıyoruz, bu noktada, bizim gibi uzman sigorta şirketlerinin sigortalanma konusundaki eksikliklere karşı daha doğru bilgi ve çözümler üretmekte önemli görevler üstlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede ürünümüzü tüketicilerle buluştururken birlikte hareket edebileceğimiz bir grup banka ve lider perakendeciyi belirleme aşamasındayız” dedi. ACE Uluslararası Kaza ve Sağlık Başkanı Ed Levin ise konuyla ilgili şunları söyledi: “ACE’in, şu anda 900 bin aktif poliçe yönettiğimiz Asya Pasifik bölgesi de dâhil olmak üzere, dünya çapında gelişmeye öncülük eden ekonomilerde tüketicilere yeni ve inovatif sigorta çözümleri sunma konusunda köklü bir geçmişi var. Yaptığımız araştırmanın sonuçlarını kullanarak kapsamlı küresel tecrübemizi Türkiye pazarının yararına geliştirmeyi hedefliyoruz.” 

 

 

 

 

 

altbanneraralik

Assist Line

Sigortacı Önemli İnternet Adresleri

İstatistikler

Üyeler : 9076
İçerik : 5587
İçerik Tıklama Görünümü : 8045867

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Kayıt Alanı
  *
  *
  *
  *
  *
  Doldurulması Zorunlu Alan(*)
 • Haftalık Bülten Almak İstiyorum

  Follow us on Twitter