MAPFRE Sigorta acenteleri Antalya’da buluştu

MAPFRE Sigorta’nın Türkiye genelindeki acenteleri 28 – 30 Nisan tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Otel’de bir araya geldi. Sayıları 2 bin 600’ü aşan acente ile hizmet veren MAPFRE Sigorta’nın Acenteler Toplantısı’na 230’u aşkın acente katıldı. İki gün süren organizasyonda 2016 yılı değerlendirilirken, 2017’ye ait hedefler ve stratejiler de paylaşıldı.

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan MAPFRE Sigorta, 28-30 Nisan tarihleri arasında “Yolumuz Bir Yarınımız Bir” konseptiyle, Antalya Regnum Carya Otel’de acenteleri ile bir araya geldi. Toplantıda MAPFRE Sigorta yöneticileri 2016 yılını değerlendirerek, 2017 hedeflerini ve stratejilerini acenteleri ile paylaştı.

Başarılı bir 2016’yı geride bıraktıklarını ifade eden MAPFRE Sigorta CEO’su Alfredo Muñoz; “MAPFRE olarak acentelerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm acentelerimiz ile yolumuzun bir, geleceğimizin bir olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda; Türk sigorta sektöründeki tüm paydaşlarımıza ve müşterilerimize fark yaratan, güven kavramının içini gerçek manada dolduran ürün ve hizmetler sunmaya, acentelerimiz ile birlikte büyümeye ve büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir günlüğüne MAPFRE Sigorta sosyal medya hesaplarını yöneten ünlü oyuncu Doğa Rutkay’ın moderatör olarak yer aldığı toplantıda eğlenceli anlar da yaşandı. MAPFRE Sigorta Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı, Doğa Rutkay ile talk show tadında geçen keyifli bir sohbete imza attı.

Toplantıda 10, 15 ve 20 yıldır MAPFRE ailesinin üyesi olan acentelere Uzun Yıl Birliktelik ödülleri verilirken; Verimlilik ve Üretim kategorilerinde de birçok acenteye MAPFRE Sigorta yöneticileri tarafından ödülleri takdim edildi.

MAPFRE Türkiye acenteleri, gerçekleşen toplantıların ardından yenilen akşam yemeği sonrasında Ajda Pekkan’ın unutulmayan şarkıları ve muhteşem sahne performansıyla eğlenme fırsatı buldu.

10 Mayıs 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar