Oğul Doğa Gökşin

Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, Şile’de gerçekleşti

1980 yılından beri Mapfre Sigorta sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası yarışları 2017 sezonu yarışları ile devam edecek.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, Şile Ovacık Köyü’nde gerçekleştirildi. Yarışa katılan 27 deneyimli sporcu, 3.840 km asfalt zeminde birincilik için kıyasıya rekabet etti.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, 8-9 Temmuz günlerinde Şile’de gerçekleştirildi. Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta’nın ana sponsorluğunda, Şile Belediyesi’nin katkılarıyla dört ayrı kategoride gerçekleşen yarışta çeşitli illerden 27 sporcu, 3.840 km’lik asfalt zemine sahip parkurda birincilik için mücadele etti.

Birinci kategori çıkışta kazanan 2014 Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonu Engin Apaydın olurken, ikinciliği İzmir’den Kaan Kara, üçüncülüğü ise Ankara’dan Evren Altunlu aldı. İkinci kategori yarışlarda ise birinciliğe “NEO Motorspor” adına yarışan Ferhat Tanrıbilir adını yazdırırken, ikinci GP Garage My Team takımından Murat Soyçopur, üçüncü Çağlar Ünüvar oldu. Yine GP Garage My Team sporcusu Okan Tanrıverdi’nin birinciliğini elde ettiği üçüncü kategori yarışta, ikinciliği Erdal Etyemez aldı. Dördüncü çıkışın lideri ise yarışmaya bu yıl başlayan Cem Yalın olurken, Efe Albağlar ikinci, Alper Coşkun üçüncülüğü elde etti. Ayrıca yarışmada, “GP Garage My Team” takımlar birincisi olarak ödüllendirildi. 1980 yılından beri Mapfre Sigorta sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası yarışları 2017 sezonu yarışları ile devam edecek.

 

 

 

 

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar