Oğul Doğa Gökşin

Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, Şile’de gerçekleşti

1980 yılından beri Mapfre Sigorta sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası yarışları 2017 sezonu yarışları ile devam edecek.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, Şile Ovacık Köyü’nde gerçekleştirildi. Yarışa katılan 27 deneyimli sporcu, 3.840 km asfalt zeminde birincilik için kıyasıya rekabet etti.

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın dördüncü ayağı olan Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı, 8-9 Temmuz günlerinde Şile’de gerçekleştirildi. Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta’nın ana sponsorluğunda, Şile Belediyesi’nin katkılarıyla dört ayrı kategoride gerçekleşen yarışta çeşitli illerden 27 sporcu, 3.840 km’lik asfalt zemine sahip parkurda birincilik için mücadele etti.

Birinci kategori çıkışta kazanan 2014 Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonu Engin Apaydın olurken, ikinciliği İzmir’den Kaan Kara, üçüncülüğü ise Ankara’dan Evren Altunlu aldı. İkinci kategori yarışlarda ise birinciliğe “NEO Motorspor” adına yarışan Ferhat Tanrıbilir adını yazdırırken, ikinci GP Garage My Team takımından Murat Soyçopur, üçüncü Çağlar Ünüvar oldu. Yine GP Garage My Team sporcusu Okan Tanrıverdi’nin birinciliğini elde ettiği üçüncü kategori yarışta, ikinciliği Erdal Etyemez aldı. Dördüncü çıkışın lideri ise yarışmaya bu yıl başlayan Cem Yalın olurken, Efe Albağlar ikinci, Alper Coşkun üçüncülüğü elde etti. Ayrıca yarışmada, “GP Garage My Team” takımlar birincisi olarak ödüllendirildi. 1980 yılından beri Mapfre Sigorta sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası yarışları 2017 sezonu yarışları ile devam edecek.

 

 

 

 

17 Temmuz 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar