Mapfre Türkiye’ye Madrid’de iki ödül birden

Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alan Mapfre Sigorta, 12-14 Mart tarihleri arasında İspanya Madrid’de düzenlenen Stratejik Yansımalar Semineri’nde iki ödüle birden layık görüldü. Mapfre Sigorta ilk ödülünü 2016 yılında gösterdiği performansla Mapfre ülkeleri arasında birinci olarak almaya hak kazandı. İkinci ödülünü ise “Gönüllüyüm” programını uygulayan en iyi ülke olarak aldı.

Mapfre Grubunun12-14 Mart tarihleri arasında Madrid’de düzenlediği Stratejik Yansımalar Semineri’nde Mapfre Türkiye, 2016 performansı ve “Gönüllüyüm” programı kapsamında iki ödüle birden layık görüldü.

MAPFRE TÜRKİYE 9 ÜLKE ARASINDAN BİRİNCİ
Stratejik Yansımalar Semineri’nde, büyüklüklerine göre üç ayrı grupta yer alan Mapfre ülkeleri 2016 performanslarına göre değerlendirildi. 2016’da primlerde yüzde 20 büyüme sağlayan Mapfre Türkiye maliyet oranı, prim artışı, büyüme oranı, karlılık gibi kriterlerin dikkate alındığı ödüllendirmede, ikinci grup ülkeler arasında en iyi performansı göstererek ödüle layık görüldü.

MAPFRE TÜRKİYE’YE GÖNÜLDEN ÖDÜL
2013 yılından bu yana örnek teşkil eden sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atan MAPFRE Türkiye Gönüllüleri, “Gönüllüyüm” programını en iyi uygulayan ülke seçilerek ödül almaya hak kazandı. Ödülü Mapfre Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas ve Kurumsal İşler Genel Müdür Yardımcısı José Manuel Corral’ın elinden alan Mapfre Türkiye Genel Müdürü Alfredo Munoz yaptığı açıklamada;

“MAPFRE‘nin faaliyet gösterdiği 45 ülke arasında yer alan Mapfre Sigorta olarak hem performansımızla hem de Gönüllüyüm programımızla ödül almanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2016 yılında primlerimizde yüzde 20 büyüme sağlayarak gerek karlılık gerekse prim artışı ile performansımızı hedeflediğimiz doğrultuda, bir üst seviyeye çıkardık. Bulunduğumuz kategorideki diğer Mapfre ülkeleri arasında birinciliğe layık görülmemiz sorumluluklarımıza bir yenisini daha ekledi. Hedefimiz artık, bu başarının da üzerine çıkmak. Gönüllüyüm programımız ise sosyal sorumluluk odağımız açısından ayrı bir önem taşıyor., 2016 yılında ise kurum çalışanlarının %’53’ü en az bir Gönüllüyüm etkinliğine katıldı. Bu da 702 çalışanın 375’inin programa destek olduğunu ifade ediyor. Bu programa katılan, destek veren tüm Mapfre çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

MAPFRE GÖNÜLLÜLERİ GÖNÜLLERİ FETHETTİ
Mapfre Türkiye Gönüllüleri, 2016 yılında beslenme, eğitim, sağlık, çevre ve yardım kampanyaları hayata geçirerek Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kişiye ulaştı. 2016 yılında düzenlenen etkinliklerden bir kaçı şöyle;
·  Şanlıurfa Siverek Sofice İlkokulu’ndaki 280 öğrenci için bot yardımı
·  KAÇUV, KORUNCUK ve TEV için Adım Adım Yardımseverlik Koşusuna katılım
·  Kızılay işbirliğinde 42 ünite kan bağışı, ayrıca 10 Gönüllü organ bağışı için başvuru alımı
·  Kurum içi futbol turnuvasının final maçının Düşler Akademisi yararına oynanması. Final maçı için üretilen biletlerin, Resim Atölyesine yapılan tuval, fırça, boya gibi bağışlar karşılında teslim edilmesi.,
·  Hüviyet Bekir İlkokulu’nda açılan akıl oyunları sınıfının materyallerinin temin edilmesi.
·  Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi gören 27 çocuk için yeni yıl hediyelerinin toplanması ve çocuklara iletilmesi

17 Nisan 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar