Oğul Doğa Gökşin

NN Hayat’tan BES’teki sorunlar için yeni projeler

NN Hayat ve Emeklilik, Mart 2017’de geleceğin sigorta şirketini bugünden yaratma hedefiyle kurduğu Sparklab İnovasyon Departmanı’yla çalışmalarına devam ediyor.

NN Hayat ve Emeklilik’in inovasyon departmanı Sparklab, düzenlediği “Sprint Week” kapsamında emeklilik sektörünün bireysel emeklilik sistemine ilişkin problemlerine odaklanarak yeni iş modelleri geliştirdi.

Sparklab söyleşisi için tıklayınız

NN Hayat ve Emeklilik, Mart 2017’de geleceğin sigorta şirketini bugünden yaratma hedefiyle kurduğu Sparklab İnovasyon Departmanı’yla çalışmalarına devam ediyor. Temmuz ayında “Sprint Week” adını verdikleri çalışma ile 5 gün boyunca BomontiAda’daki ofislerinde kampa giren SparkLab ekibi, Google Ventures’in proje süreci olan Sprint metodolojisini kullanarak emeklilik sektöründeki problemler üzerine çalıştı. 5 gün süren çalıştayda NN’in Hollanda merkez ofisinden, NN Türkiye çalışanlarından ve fintech ekosisteminden katılımcılar yer aldı. Yeni ürün geliştirme ve mevcut müşteriler ile uzun vadeli ilişkiler kurmak üzerine iki prototipin tasarlanıp test edildiği kampın ilk gününde emeklilik sektöründeki sorunlara ve bu sorunların çözümüne giden yol için harita belirlemeye odaklanıldı. İkinci günde sorunlara çözümler üreten ekip, üzerinde durdukları tüm süreci tasarlayarak gerçek ve potansiyel müşteriye interaktif bir prototip hazırladı. Üçüncü ve dördüncü gün yoğun geçen 28 müşteri görüşmesinin ardından, son gün tüm tasarım ve çözümler tekrar ele alınarak geliştirildi ve yeni iş modelleri oluşturuldu. Testten geçen projeleri ilgili departmanlarla paylaşan ekiplerin projelerinin önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi planlanıyor.

10 Ağustos 2017

İlgili Haberler

Yazarlar