SAB, yüksekokul öğrencilerine sigortacılığı anlattı

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB), Şişli Meslek Yüksekokulu'nun Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde okuyan öğrencilere mesleki kariyer planlamasının anlatıldığı etkinlikte yer aldı. SAB Başkanı Ayhan Çakas “Sigorta sektörünün kazanımları ve önemi” başlıklı bir konuşma yaparak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Üniversitelerin bankacılık ve sigortacılık bölümleriyle protokoller imzalayarak, ilgili okullarda seminer ve dersler veren Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) son etkinliğini Şişli Meslek Yüksekokulu’nda düzenledi. Derneğin Organizasyon Komitesi’nde bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çalık’ın girişimciliğiyle düzenlenen etkinlikte öğrencilere mesleki kariyer planlaması anlatıldı.

3 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen etkinlikte Dernek Başkanı Ayhan Çakas, “Sigorta sektörünün kazanımları ve önemi” başlıklı bir konuşma yaptı. Başkanın konuşmasının ardından SAB Yönetim Kurulu Üyesi Alp Tümer “Acente, Satış ve Pazarlama” ve SAB Üyesi Altan Siyahoğlu “Başarı ve Motivasyon” konuları üzerine konuşma yaptılar. Dernek üyeleri, meslek seçiminde yönlendirici ve fark yaratan bilgiler verdikleri konuşmaların ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

SAB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çakas, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada “Bu tür etkinliklerle öğrencilerin doldurdukları iş ve staj formlarını üye acentelerimizle paylaşarak iş hayatını tanımalarına da yardımcı olmayı amaçlamaktayız” dedi.

8 Mayıs 2018

İlgili Haberler

Yazarlar