SAB il delege seçimlerinde turuncu listeyle yarışacak

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) üyeleri, TOBB SAİK seçimleri öncesi 5 Temmuz'da gerçekleşecek olan İstanbul İl Delegeleri Seçimi'ne toplu halde adaylık başvurusunda bulundu. SAB ve seçime beraber girdikleri meslek örgütleri 5 Temmuz'da turuncu listede yarışacak.

SAB Yönetim Kurulu, adaylık başvurusuyla ilgili açıklama yaptı. Meslek örgütleri ASİAD, AVSAD, SAB ve PASAD’ın kurduğu Meslek İçin Elele Platformu ile Hüseyin Duru‘nun İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanlığı’na seçilmesinin hatırlatıldığı açıklamada “Değişimi tamamlamaya bir oy daha. ‘Meslek İçin Elele’ delegelerine destek ol! Mesleğin ve geleceğinden yana ol!” dendi.

SAB Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sevgili meslektaşlarımız,

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) İstanbul İl Delegeleri seçimi için 02.07.2018 tarihinde İTO Eminönü Merkez Binası’nda buluşarak toplu halde adaylık başvurusunda bulundular.

SAB, 30.yılını kutladığı bu yıl da geçtiğimiz nisan ayında logomuzdaki mozaiklerin bir araya gelerek oluşturduğu çeşitlerin birliğini sağlamada önemli bir adım daha atarak İTO Meslek Komitesi seçimlerini Meslek İçin Elele grubu olarak kazanmıştı. İl Delege Seçimlerin de de aynı birliktelik ve ruh ile oluşturulan ortak listenin başarısı için çalışmalarını sürdüren derneğimiz bu seçimleri de alarak SAİK Seçimlerinde önemli bir virajı daha geride bırakarak sektör Meclisine odaklanmayı arzu etmektedir.

Tüm kesimlerin kazanacağı modellerle meslek için elele yürüyelim!

TOBB SAİK Başkanı seçilmesine giden süreç nasıl?

Her il acente sayısı nispetinde il delegelerini belirleyecek, sonrasında yaklaşık 300 delege bir araya gelerek 40 kişilik TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi’ni seçecek. Seçilen Sektör Meclisi üyeleri ise kendi aralarından yedi kişiyi Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) temsilcisi olarak seçecek. TOBB’un da kendi temsilcisi olarak iki kişi atamasıyla dokuz kişilik SAİK oluşmuş olacak. Bu dokuz kişi de kendi aralarından bir başkan seçecek.

3 Temmuz 2018

İlgili Haberler

Yazarlar