SAB’dan seçim mesajı: İstanbul söz sahibi olmalıdır

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB), 13 Ağustos gerçekleşecek olan TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi Seçimi'ne Acentelerin Sesi listesiyle giren Levent Korkut'u destekler nitelikte bir mesaj yayımladı. Mesajda "İstanbul söz sahibi olmalıdır" dendi.

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB), 13 Ağustos gerçekleşecek olan TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi Seçimi’ne ilişkin mesaj yayımladı. SAB Başkanı Reşit Çakas imzalı mesajda “İstanbul söz sahibi olmalıdır” dendi.

SAB listesinin de aday olduğu İstanbul İl Delege Seçimini, Levent Korkut’un listesi kazanmıştı. Seçim sonrası Acentelerin Sesi ekibi tarafından yapılan açıklamada İstanbul’un Levent Korkut liderliğindeki listeyle TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi seçimine gireceği duyurulmuştu.

Son olarak SAB’ın sosyal medya kanalıyla yayımladığı destek mesajı şöyle: 

İstanbul söz sahibi olmalıdır

Türkiye de Sigorta pirim üretiminin yaklaşık olarak 3/2 sini İstanbul üretmektedir.

16.000 Acentenin 3/1 İstanbul.
80.000 çalışanın 3/2 İstanbul.
Bütün yerli ve yabancı Sigorta Şirketlerinin Genel Müdürlükleri İstanbul.

SAB olarak bu kadar önemli bir sektörün yükünü çeken İstanbul olduğuna göre söz sahibininde İstanbul olmasından yana arzumuz.

Reşit ÇAKAS
SAB Sigorta Acenteleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

TOBB SAİK Başkanı seçilmesine giden süreç nasıl?

Her il acente sayısı nispetinde il delegelerini belirledikten sonra yaklaşık 300 delege bir araya gelerek 40 kişilik TOBB Sigorta Acenteleri Meclisi’ni seçecek. Seçilen Sektör Meclisi üyeleri ise kendi aralarından yedi kişiyi Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) temsilcisi olarak seçecek. TOBB’un da kendi temsilcisi olarak iki kişi atamasıyla dokuz kişilik SAİK oluşmuş olacak. Bu dokuz kişi de kendi aralarından bir başkan seçecek.

 

1 Ağustos 2018

İlgili Haberler

Yazarlar