Oğul Doğa Gökşin

SAB’dan üyeleri için hukuki danışmanlık anlaşması

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB), hukuki danışmanlık hizmeti almak üzere İstanbul Barosu avukatlarından Emre Mert ile anlaştığını duyurdu.

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) Başkanı Doğan Şen, hukuki danışmanlık hizmeti almak için İstanbul Barosu avukatlarından Emre Mert ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Yönetim Kurulu’nun imzasıyla yapılan açıklamada dernek üyelerine verilecek danışmanlık hizmetinin ücretsiz olacağı da belirtildi.

Doğan Şen’in Facebook hesabında yaptığı açıklama şöyle:

Sevgili Üyelerimiz,

Derneğimiz, sigortacılık faaliyetlerine ilişkin hukuki danışmanlık hizmeti almak üzere İstanbul Barosu avukatlarından Sayın Emre Mert ile anlaşmış bulunmaktadır.

Anlaşma çerçevesinde, acentelerin yaşadığı hukuki sorunları çözmek üzere siz değerli üyelerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir.

Bu konuya ek olarak, avukatımız;

Üyelerimizin portföyündeki sigortalı araçlarda oluşan hasar sonrasında ne gibi hakları olduğu ve bu haklarını nasıl kullanacağı konusunda sizlere bilgi vererek destek olacaktır.

Bu çalışmada sigortalıların hakları eksiksiz korunacak, üstelik üyelerimiz için müşteri memnuniyeti sağlayıcı bir çalışma olacaktır.

Sorunlarınızı ve iletişim bilgilerinizi mail adresimize sab@sab.org.tr bildirmeniz ricasıyla iyi çalışmalar dileriz.

SAB Yönetim Kurulu

5 Ocak 2018

İlgili Haberler

TOBB SAİK’ten gündem araştırması

TOBB SAİK, sektörün 2017 gündemine dair bir araştırma hazırlattı. Başkent Üniversitesi’nden Doç. Dr. Erdem Kırkbeşoğlu tarafından hazırlanan araştırmaya göre, dünya sigorta piyasasında 2016 yılında en çok konuşulan konular arasında akıllı ulaşım sistemleri, yaşlı nüfus/emeklilik sorunu, düşük faiz oranları, iklim değişikliği, doğal afetler ve insan kaynaklı riskler ile alternatif risk transfer sistemleri bulunuyordu.

CEO’lar cevaplıyor: Doğal afetler reasürans fiyatlarını nasıl etkileyecek?

Monte Carlo ve Baden Baden’da gerçekleştirilen reasürans görüşmelerinde ana gündem maddesi yılın ikinci yarısında yaşanan doğal afetlerdi. Sektör yöneticileri, bu afetlerin yol açtığı 100 milyar dolar civarındaki sigortalı hasarın reasürans fiyatlarını artıracağını belirtse de, artışın ne kadar olacağı konusunda farklı görüşler aktardı. GRC Howden Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Vedat Basan, daha sert bir piyasaya geçileceğini belirtti. Mapfre Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Volkan Babür ise “Sel ve dolu olayları reasürans fiyatlarını etkilemez” diye konuştu. Lockton Re Senior Vice President Okan Çağlayan da piyasadaki kapasite fazlasının fiyat artışını dengeleyebileceğini söyledi.

Yazarlar