SEDEV’de yeni yönetim

Sigorta Eksperleri Dayanışma Ve Eğitim Vakfı, 23 Mart tarihinde düzenlediği Genel Kurul ile yeni Yönetim Kurulu'nu belirledi

Sigorta Eksperleri Dayanışma Ve Eğitim Vakfı’nın (SEDEV) Mütevelliler Heyeti Olağan Genel Kurul Toplantısı, 23 Mart Cumartesi günü Sigorta Eksperleri Merkezi’nin Şişli’deki adresinde yapıldı. Sigorta eksperliğinin gelişiminde önemli rol oynayan SEDEV’de iki yıl boyunca görev yapacak olan yeni yönetimi belirlendi. Vakıf başkanlığına, halen Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği (TÜSED) Başkan Vekilliği görevini yürüten Tamer Topal seçildi.

SEİK ve TÜSED Başkanı Ahmet Nedim Erdem, Genel Kurul’un ilk bölümünde yaptığı konuşmada sigorta eksperlik mesleğinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Konuşmanın ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun sunumu yapıldı, 2017 ve 2018 Yılı Bilanço ve Gelir Tablosu ile 2017 ve 2018 Yılı Denetim raporu okundu. Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası yapıldı.

Seçim sonrasında Tamer Topal söz alarak SEDEV olarak yapacak çok işleri olduğunu, ancak en önemli işlerinin SEDEV’in temel görevi olan dayanışma ve eğitim faaliyetlerini yeniden aktif hale getirmek olacağını ifade etti ve katılımcılara ve sigorta eksperlik mesleğine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Genel kurul sonrasında yapılan Yönetim Kurulu toplantısında seçilen yeni kurul üyelerinin görev dağılımı şöyle:

Yönetim Kurulu (Asil):
Başkan: Tamer Topal
İkinci Başkan: Cemalettin Ballıca
Genel Sekreter: Ziya Samim Boysan
Muhasip Üyeler: Kasım Kaya, Burak Soydan Akçay, Aşkın Yanık, Mehmet Hilmi Dinçman
Yönetim Kurulu (Yedek): İlhan Özalp, Ali Semirgin
Denetleme Kurulu (Asil): Adem İren, Yaşar Uysal, Serkan Okan Gökeer
Denetleme Kurulu (Yedek): Ali Akgün, Aynur Süngü

27 Mart 2019

İlgili Haberler

Yazarlar