Oğul Doğa Gökşin

Sektörün tüm aktörleri, İTO Meslek Komitesi’nin toplantısında buluşacak

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sigortacılık Meslek Komitesi, ilk önce Türkiye Sigorta Birliği’ni (TSB) ardından da İTO Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Yapılan ziyaretlerde geniş katılımlı bir toplantının düzenleneceği bildirildi. Buna göre, Hazine, TSB, acenteler, brokerler ve eksperler, İTO Meslek Komitesi’nin toplantısında buluşacak.

İTO Meslek Komitesi ilk görüşmesine TSB ile sektöre ilişkin konuları ele aldı. Ardından İTO Başkanı Şekip Avdagiç’i ziyaret eden komite TSB ile birlikte ele aldıkları konuları ve yapmak istedikleri projeleri İTO Başkanı ile paylaştı. Yapılan ziyaretlerde konuşulanlar İTO Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

Çok verimli geçtiği bildirilen toplantılarda konuşulan başlıca gündem maddeleri arasında sigorta bilincinin yaygınlaştırılması, sigortalanamayan bazı riskler için havuz sistemi oluşturulması, illegal sigortacılık yapan kişi ve kurumlarla mücadele, bankasürans payının her yıl artarak  acentelerin satış imkanlarının daralması ve özellikle İTO meslek komitesi ile TSB arasında müşterek bir komisyon kurulması yer aldı. Bahsi geçen konuların hızlıca hayata geçirilmesi için tüm kesimlerin bir araya geleceği geniş katılımlı bir toplantı yapılması konusunda mutabık kalındı.

Yıl içinde yapılması planlanan toplantıya acenteler, brokerler, eksperlerin davet edileceği bildirildi. Ayrıca yine bu toplantılara konuşmacı olarak Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel  Müdürü Murat Kayacı, TSB Başkanı Can Akın Çağlar, TOBB SAİK Başkanı Levent Korkut ve TOBB SEİK Başkanı Ahmet Nedim Erdem’in davet edildiği belirtildi.

Toplantıyla ilgili olarak zaman ve mekan detaylarının henüz belirlenmediği, yakın zamanda sektör aktörlerinin bilgilendirileceğinin altı çizildi.

8 Kasım 2018

İlgili Haberler

Yazarlar