“Kara gün dostuyuz; geçen yıl 23 milyar TL ödedik”

Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Can Akın Çağlar, Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen sempozyumuna katıldı. Çağlar, "Biz sigortacılığı 'kara gün' dostu olarak tanımlamakta, hasar yaşandığında, risk gerçekleştiğinde vatandaşımızın yanında olmaktayız. Nitekim geçen yıl 23.4 milyar TL tazminat ödedik” dedi.

Türkiye Adalet Akademisi, Alman Türk Hukuk Akademisi, Türkiye Sigorta Birliği ve Postdam Üniversitesi işbirliği ile Türk Ticaret Kanunu 5. Yıl Sempozyumu gerçekleştirildi. Sempozyuma Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanı Şükrü Saraç, Rekabet Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mikail Özdemir, Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Can Akın Çağlar ve üst düzey yargı mensupları katıldı. Sempozyumun yarım günü sigortaya ayrıldı. Başkan Çağlar, “Yüce yargının taşıdığı en önemli işlev olan mağduriyetleri giderme fonksiyonunun sigorta sektörümüzün faaliyetleri ile de vücut bulduğunu memnuniyetle ifade etmek isterim. Nitekim geçen yıl 23.4 milyar TL tazminat ödedik” dedi.

Çağlar, “Biz sigortacılığı ‘kara gün’ dostu olarak tanımlamakta, hasar yaşandığında, risk gerçekleştiğinde vatandaşımızın yanında olmaktayız. Bu görevimizi ifa ederken de en büyük gayemiz hızlı, etkin ve en önemlisi hakkaniyetli bir şekilde vatandaşımızın mağduriyetini gidermek, zararları tazmin etmektir. Bu ulvi amaç çerçevesinde uzmanlık gerektiren spesifik konularda yargı ile karşılıklı işbirliğimiz davaların daha hızlı, adil bir şekilde sonuca ulaşması için fayda sağlayacaktır” dedi.

13 Kasım 2017

İlgili Haberler

Yazarlar