“Kara gün dostuyuz; geçen yıl 23 milyar TL ödedik”

Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Can Akın Çağlar, Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen sempozyumuna katıldı. Çağlar, "Biz sigortacılığı 'kara gün' dostu olarak tanımlamakta, hasar yaşandığında, risk gerçekleştiğinde vatandaşımızın yanında olmaktayız. Nitekim geçen yıl 23.4 milyar TL tazminat ödedik” dedi.

Türkiye Adalet Akademisi, Alman Türk Hukuk Akademisi, Türkiye Sigorta Birliği ve Postdam Üniversitesi işbirliği ile Türk Ticaret Kanunu 5. Yıl Sempozyumu gerçekleştirildi. Sempozyuma Adalet Bakanı Yardımcısı Bilal Uçar, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanı Şükrü Saraç, Rekabet Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mikail Özdemir, Türkiye Sigorta Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Can Akın Çağlar ve üst düzey yargı mensupları katıldı. Sempozyumun yarım günü sigortaya ayrıldı. Başkan Çağlar, “Yüce yargının taşıdığı en önemli işlev olan mağduriyetleri giderme fonksiyonunun sigorta sektörümüzün faaliyetleri ile de vücut bulduğunu memnuniyetle ifade etmek isterim. Nitekim geçen yıl 23.4 milyar TL tazminat ödedik” dedi.

Çağlar, “Biz sigortacılığı ‘kara gün’ dostu olarak tanımlamakta, hasar yaşandığında, risk gerçekleştiğinde vatandaşımızın yanında olmaktayız. Bu görevimizi ifa ederken de en büyük gayemiz hızlı, etkin ve en önemlisi hakkaniyetli bir şekilde vatandaşımızın mağduriyetini gidermek, zararları tazmin etmektir. Bu ulvi amaç çerçevesinde uzmanlık gerektiren spesifik konularda yargı ile karşılıklı işbirliğimiz davaların daha hızlı, adil bir şekilde sonuca ulaşması için fayda sağlayacaktır” dedi.

13 Kasım 2017

İlgili Haberler

AvivaSA’dan Türkiye’nin 10 yılı araştırması: %67, çocuklarının geleceğine garanti istiyor

AvivaSA, 10. yıl iletişim çalışmaları kapsamında “Türkiye’nin 10 Yılı” araştırması ile geçmiş ve gelecek 10 yıla ışık tuttu. Araştırmaya katılanların %67'si gelecek 10 yıl içinde “çocuklarının geleceklerini garanti altına almanın” ilk tercihleri olduğunu belirtti. Geçmiş 10 yıla ilişkin “Ah Keşke!” denen şey ise, en yüksek oranda (%34) “Keşke boş zamanlarımı daha dolu dolu geçirseydim” oldu. Araştırmada ayrıca, son 10 yıl içinde, Türkçe pop şarkısı ve şarkıcısı, Türk filmi, Türk dizisi, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu ve Türk sporcusu gibi alanlarda, Türk insanının en başarılı bulduğu isimlere de yer verildi. Tarkan, Kenan İmirzalıoğlu, Arda Turan, Ali Sunal isimleri ve Recep İvedik filmi ile Diriliş Ertuğrul dizileri ilk sırada yer aldı.

“Dünyanın yarısının kullandığı işletim sistemindeki güvenlik açıklarına dair rapor trende unutulur ve…”

Lloyd’s ve Cyence tarafından yayımlanan siber risk raporunda siber saldırıların mevcut sonuçlarını daha iyi anlamak için iki senaryo üzerinden ilerleniyor. İki senaryo da, siber saldırılara karşı alınan önlemleri sağlamlaştırabilmek için analistlerin hayal güçlerinin bir ürünü. Oldukça ilginç olan bir senaryoya göre, bir siber güvenlik analisti, içinde küresel piyasanın yarısı tarafından kullanılan bir işletim sisteminin güvenlik açıklarına dair raporu trende unutuyor. Bu rapor “derin web” üzerinden satışa çıkarılıyor. Birisi de sistemdeki açıkları kullanarak maddi kazanç sağlamak amacıyla raporu satın alınıyor.

Yazarlar